“Melankoli ve Kent” Açık Ders Programı 26 Eylül’de Neslihan Şık ile Devam Ediyor!

Kadir Has Üniversitesi Bilgi Merkezi, Salt Araştırma, Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi

Salt’ın “Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi” sergisi kapsamında hazırlanan “Melankoli ve Kent” adlı açık ders programının üçüncüsü, mimar ve editör Neslihan Şık ile devam ediyor.


“Melankoli ve Kent”
Melankoli: Kusurluluğumuzun Alışıldık Duygusu

Yürütücü: Neslihan Şık
Tarih: 26 Eylül 2023 Salı | Saat: 18.30
Yer: Salt Galata, Kat 4, Beyoğlu / İstanbul
Katılım: Ücretsiz, Sınırlı, Kayıt Gerekli


“Başka Kayda Rastlanmadı” sergisine eşlik eden açık ders serisi ile halk şairlerinin anlatılarından yıkımlarla değişen kent manzaralarına, Reşad Ekrem Koçu’nun kullandığı dilden geçmişe, ayrıntılara ve şehre bağlılığına, İstanbul Ansiklopedisi ’nin gündeme getirdiği melankoli ve kent ilişkisi yorumlamaya açılıyor. 26 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek oturumda mimar ve editör Neslihan Şık, melankolinin yerleri, zamanları ve tezahürlerine bakarak, hem çok tanıdık hem de bir o kadar anlaşılmaz olan bu kavramı kent ve kayıp ile ilişkisi üzerinden ele alacak.

Salt’ın Kadir Has Üniversitesi iş birliğiyle yürüttüğü Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi çalışmaları kapsamında hazırlanan sergi ve paralelindeki programlara
ilişkin ayrıntılı bilgi için saltonline.org adresini ziyaret edilebilir.

“Başka Kayda Rastlanmadı: Reşad Ekrem Koçu ve İstanbul Ansiklopedisi Arşivi” sergisi hakkında bi_özet‘in ilgili haberini incelemek için:

(Salt Galata)’da Yeni Sergi: “Başka Kayda Rastlanmadı”