(Arthan Galeri)’de Yeni Sergi: “Bağ”

Nuray Özler Yolcu’nun küratörlüğünde düzenlenen ve farklı disiplinlerde çalışan on iki sanatçıyı bir araya getiren “Bağ” adlı sergi, 30 Eylül’e kadar Arthan Galeri’de izleyicilerle buluşuyor.


“Bağ”
Sergi

Küratör: Nuray Özler Yolcu
Sanatçılar: Çağdaş Erçelik, Deniz Kurtdere, Fatma Başar, Güneş Özmen Hüseyin Rüstemoğlu, Orçun İlter, Reyhan Uludağ, Sefa Yamak, Selda Okutan Seydi Murat Koç, Şükriye Karaçay, Utkan Başar
Tarih: 16 Eylül – 30 Eylül 2023
Yer: Arthan Galeri, Kurşunlu Han, Beyoğlu / İstanbul


Sergi Tanıtım Metninden:

“‘Bağ’ sadece kişisel ilişkilerin değil, aynı zamanda insan ile doğa, geçmiş ile gelecek arasındaki iletişimin de bir ifadesidir. Sergi, izleyicilere etkileşimin derin ve karmaşık örgüsünü görmeleri ve hissetmeleri için bir fırsat sunuyor. Bağlarımızın gücü ve kırılganlığı, her bir eserde kendini gösterirken, sanatçılarımızın ve izleyicilerin bir araya gelerek bu bağların ilişkisini derinlemesine keşfetmelerine yol açmayı hedefliyor.

Bağ Sergisi’nde, sanatçıların yaratıcı ifadeleri ve izleyicilerin empatik bağları birleşir. Her bir eser, bir dokunun diğerine nasıl geçtiğini ve nasıl bir anlam taşıdığını anlatan bir hikaye sunar. Bu aynı zamanda insan bağlarının ve ilişkilerinin gücünü anlatan bir anlatının gerçekliğini simgeler.

Sanatçılar; Çağdaş Erçelik, Deniz Kurtdere, Fatma Başar, Güneş Özmen Hüseyin Rüstemoğlu, Orçun İlter, Reyhan Uludağ, Sefa Yamak, Selda Okutan Seydi Murat Koç, Şükriye Karaçay, Utkan Başar.”