Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesinin Su Yönetiminde “Hycleen Otomasyon Sistemi” Tercih Edildi!

Türkiye’nin Leed Gold sertifikasına sahip ilk kamu hastanesi olan Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi’nin su yönetimi, GF tarafından geliştirilen “Hycleen Otomasyon Sistemi” ile sağlanıyor.

Taşyapı İnşaat tarafından yenilenerek hizmete açılan Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi, yılda 1 milyon 500 bin ayakta olmak üzere 50 bin yatan hastaya hizmet verecek şekilde, gelecekte her türlü değişim ve gelişime açık olarak tasarlanmış bulunuyor. Sismik İzolasyon Tekniği ve Akıllı Bina Teknolojisiyle inşa edilen ve enerji tasarruf sistemleri ile donatılan hastanenin temiz su tesisat sistemlerinde ise dünyada bir ilk olan “Hycleen Otomasyon Sistemi” kullanılıyor.

GF tarafından geliştirilen “Hycleen Otomasyon Sistemi”, sıhhi tesisat otomasyonu ve güvenli temiz su tedariğinde öne çıkıyor. GF Hakan Plastik tarafından kurulan ve teknik hizmeti sunulan sistem, tesisatın homojenize hale getirilmesi ile özellikle hastane gibi bağışıklık sistemi baskılanmış kişilerin bir arada yaşadığı yerlerde insan sağlığına maksimum katkı sunarken; işletmelere de enerji ve yönetilmesi kolay tam otomasyon gibi noktalarda destek oluyor.

Ana Ekran, vanalar, güç kaynağı ve veri iletim kablolarından oluşan sistem, önleme, izleme, müdahale ve risk değerlendirmesi süreçleri ile tesisattaki su kalitesini kontrol altında tutuyor. Sistem, bileşenleri ile otomatik olarak elde ettiği verilerle hassas hidrolik ayar kontrolünü gerçekleştirerek termal dezenfeksiyon yapılmasını ve düzenli su değişimini sağlıyor. Böylece suyun durağanlığı ile oluşacak bakteri türlerinin üremesini engelmeyi amaçlıyor. Tam otomasyon ile kontrol edilen sistem, kontrol ve yönetiminde insan iş yükünü ve hata payını da minimize ediyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.gfps.com/tr


GF Hakan Plastik
Georg Fischer, 1802 yılında kurulmuş İsviçre merkezli bir firmadır. 3 ana iş kolunda faaliyet göstermektedir: GF Piping Systems (Boru sistemleri), GF Casting Solutions (Hafif Döküm Çözümleri) ve GF Machining Solutions (Talaşlı İmalat Çözümleri). 34 ülkede 57 üretim tesisine ve yaklaşık 15.000 çalışana sahiptir. GF Piping Systems, plastik ve metalden yapılmış boru sistemleri konusunda dünyadaki lider kuruluşlardan biridir. GFPS, su ve gazın sanayi, kamu hizmetleri ve yapı teknolojisi içinde güvenli bir şekilde taşınması için sistem çözümleri ve yüksek kaliteli bileşenler üretmektedir. 3 ana gruba sahip GFPS, üst yapı, alt yapı ve endüstriyel alana yönelik ürünler sunmaktadır.  1965 yılında kurulan Hakan Plastik, yenilikçi yapısı ile plastik boru sistemleri alanında lider markalardan biridir. Türkiye’de sessiz boruyu ilk üreten firmadır.  2013 yılında gerçekleşen satın alma ile GF Hakan Plastik markası ile plastik boru sektöründe hem iç pazarda hem de ihracat alanında çalışmalarına devam etmektedir.