“Gölgelerin Mimarisi” Adlı Atölye Çalışması 9 Eylül’de (Arter)de!

Arter’in sergi programından yola çıkarak şekillendirilen yetişkin atölyeleri, 9 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da gerçekleşecek “Gölgelerin Mimarisi” başlıklı etkinlikle devam ediyor. Deniz Kulaksızoğlu yürütücülüğünde düzenlenen atölye çalışması, Nuri Kuzucan’ın Arter’de devam eden “Pasaj” başlıklı kişisel sergisinden hareketle ışık ve gölge kavramlarına odaklanacak.


“Gölgelerin Mimarisi”
Etkinlik

Yürütücü: Deniz Kulaksızoğlu
Tarih:
9 Eylül 2023 Cumartesi | Saat: 14.00
Yer: Arter, Dolapdere, Beyoğlu / İstanbul
Katılım: Sınırlı, Bilet Gerekli, Ücretli


Etkinlik Tanıtım Metninden:

“Her ne kadar ikiboyutlu olsa da gölge, bakan göz için uzamın bir göstergesi, bir mekân ile o mekânın içinde bulunan bir formun kesişimidir. Nuri Kuzucan’ın mekânı soyutlayan, parçalayan ve yüzeye taşıyan yapıtlarında ele aldığı ışık ve gölge, geometrik biçimleri salt soyutlamadan ayırarak onlara tuval düzleminde mekânsal bir derinlik de kazandırır. Kuzucan’ın Arter’de devam eden Pasaj başlıklı kişisel sergisinden hareketle ışık ve gölge kavramlarını odağına alan ‘Gölgelerin Mimarisi’ başlıklı atölye çalışması, Deniz Kulaksızoğlu yürütücülüğünde 9 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 14:00’te Arter’in Atölye mekânında gerçekleşecek. Katılımcılar, öncelikle Arter binasının mimari bileşenlerinin değişken izdüşümlerinin oluşturduğu gölgeleri gözlemleyecekler. Ardından seçecekleri bir gölgeyi veya gölge grubunu mekândan soyutlayıp çizgiyle ya da fotoğrafla yeniden ifade ederek mekânın sadece gölgeleri üzerinden tasvirini sorgulamaya açacaklar.”

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyelerin biletleri, Arter binasının giriş katındaki bilet gişesinden ve arter.org.tr adresi üzerinden temin edilebilir.

Nuri Kuzucan’ın Arter’de devam eden “Pasaj” adlı sergisi için bi_özet‘in ilgili haberi incelenebilir:

Nuri Kuzucan 1 Haziran’dan İtibaren “Pasaj” Adlı Sergisi ile (Arter)’de!