“R+T Turkey” için Geri Sayım Başladı!

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından bu yıl altıncısı düzenlenecek Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı “R+T Turkey”, 14 – 16 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) gerçekleşecek.


6. Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı
“R+T Turkey”

Tarih: 14 – 16 Eylül 2023
Yer: İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy / İstanbul


Güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tek uluslararası ticaret fuarı “R+T Turkey”e, Almanya, İtalya, Romanya, Çin, Pakistan ve Türkiye’den toplam 110 firma katılacak. Sektörün lider firmalarının yer alacağı 90 ülkeden ziyaretçi ağırlayacak fuar; yatırımcı, üretici, perakendeci, bayi, satış mağazası, toptancı, distribütör, mimar, iç mimar, inşaat mühendisi gibi tüm sektör ilgililerini sektörün tek uluslararası ticaret platformunda bir araya getirecek.

Ziyaretçilerimizin yüzde 42’sini yabancı satın alma temsilcileri oluşturdu. 

Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, “R+T Turkey’i ilk olarak 2013’te düzenlediğimizden beri sektördeki birçok katılımcımızın ihracat potansiyelini arttırmasına katkıda bulunduk. Bu da organizatör olarak bizler için R+T Turkey’in iş başarısını üst düzeylere getirdiğini doğruluyor,” diye belirtiyor.

Geçtiğimiz yıl uluslararası ziyaretçi sayısını rekor seviyeye çıkardıklarını vurgulayan Altıntop sözlerine şöyle devam ediyor:

“Ziyaretçilerimizin yüzde 42’sini yabancı satın alma temsilcileri oluşturdu. Bu durumun katılımcılarımızın ihracat hedefleri açısından oldukça olumlu fırsatlar sunduğunu düşünüyoruz. Fuar, yeni ve gelişmekte olan pazarlarda mevcut işbirliklerini büyütme ve işbirliği sağlama fırsatları sunuyor. 2022’de en çok ziyaretçi gelen on ülke Romanya, Rusya, Bulgaristan, Yunanistan, Almanya, İsrail, İran, Fas, Birleşik Krallık ve Ürdün oldu. Avrupa pazarından fuarımıza ilgi gösteren diğer ülkeler arasında; Norveç, İsveç, Danimarka, Hollanda, Fransa, Avusturya, İspanya, İtalya, Portekiz ve Polonya bulunuyor.”

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’ın yanı sıra, Messe Stuttgart’ın dünya çapındaki temsilcilikleri ve ataşelikler aracılığıyla sürdürülen uluslararası pazarlama çalışmaları kapsamında 2023 senesinde fuarda uzak pazarlardan da ziyaretçiler ağırlanmaya hazırlanılıyor. A.B.D. , Uruguay, Venezuela, Singapur ve Avustralya’nın da dahil olduğu 90 ülkeden 7 bin profesyonel ziyaretçi gelmesi bekleniyor. Altıntop, Ticaret Bakanlığı’nın uzak ülkelere yönelik ihracatı artırma stratejileri kapsamında harekete geçerek düzenledikleri fuar kapsamında bu ülkeleri de Türkiye’de ağırlıyor olacaklarını vurguluyor.

Ayrrıntılı bilgi için: www.rt-turkey.com


R+T Turkey Fuarı 
Uluslararası Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı R+T Turkey, güneşten koruma ve otomatik kapı sistemleri alanında Avrasya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki tek uluslararası ticaret fuarı olma özelliği taşıyor. Fuar, İç ve Dış Gölgelendirme Sistemleri (Güneşten Korunma Sitemleri), Tenteler, Panjurlar, Kepenkler, Pergolalar, Stor Perdeler, Teknik Tekstil Ürünleri ile diğer ilgili ürün ve teknolojileri kapsıyor.