(KUN Art Space)’in “İmge.Mekan.İnsan: Yazgı Kardeşliği” Sergisi Bodrum Osmanlı Tersanesi’nde!

KUN Art Space’in “İmge.Mekan.İnsan: Yazgı Kardeşliği” adlı sergisi, 2 – 15 Ağustos tarihleri arasında 18. yüzyılda inşa edilen tarihi Bodrum Osmanlı Tersanesi’nde sanatseverlerle buluşuyor.


“İmge.Mekan.İnsan: Yazgı Kardeşliği”
Sergi

Sanatçılar: Ahmet Rüstem – Hakan Sorar, Büşra Çeğil, Doğu Çankaya,
Emre Bulut, Engin Gökten, Evren Erol,
Jennifer İpekel, Selin Karataş, Serap Özergin
Kavramsal Çerçeve: İpek Çankaya
Sanat Danışmanı: Tao Ulusoy
Tarih:
2 – 15 Ağustos 2023
Yer: Osmanlı Tersanesi, Bodrum Merkez / Muğla


Kavramsal çerçevesini halka sanat projesi direktörü, küratör ve araştırmacı Dr. İpek Çankaya’nın yazdığı, sanat danışmanlığını ressam Tao Ulusoy’un yaptığı “İmge.Mekan.İnsan: Yazgı Kardeşliği” adlı sergi insan, insan ürünü mekânlar, sanatsal yaratımlar arasında gelişen, görünen ve görünmeyen bağlardan yola çıkıyor. Serginin başlığı bu üçlüyü birbirlerinin varlığını etkileyen, ortak bir yazgıyı paylaşan “kardeşler” olarak ele alıyor.

Beklenti, Büşra Çeğil, Enstalasyon, 2022

Sergi, Ahmet Rüstem – Hakan Sorar, Büşra Çeğil, Doğu Çankaya, Emre Bulut, Engin Gökten, Evren Erol, Jennifer İpekel, Selin Karataş ve Serap Özergin’in eserlerini mekânın ışık ve dokusuna uygun tarihi atmosferde izlenebilecek farklı bir tecrübede izleyiciye sunuyor.

Bodrum Osmanlı Tersanesi arazisi içinde bulunan kulede sanatseverlerin izleniminde olacak sergi, sanatçıların üretimleri aracılığıyla eski ile yeninin, korunan ile geriye kalanın buluşmasının yollarını, yazılmamış geçmişlerin izlerini, güncel ve yeni imgelerde ortaya çıkan sanatsal yanıtları araştırıyor. Kule binasının eklektik yapısı, tersane ortamının tarihi dokusu ve bugün yaydığı duygu, serginin odak noktalarından bir diğerini oluşturuyor.