(Yıldız Entegre)’den Görme Engelli Çocuklara Destek!

Yıldız Entegre, “Sürdürülebilir İyiliğin İzinde” mottosuyla hız verdiği toplumsal yatırımları kapsamında, deprem bölgesinde yaşayan 150 görme engelli çocuğa WeWalk iş birliğiyle akıllı baston hediye etti.

WeWalk ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında daha önce görme engelli 100 öğrenciyi WeWalk akıllı bastonlarla buluşturan Yıldız Entegre, bu defa ise deprem bölgesinde yaşayan 150 çocuğa destek oldu. Akıllı bastonların yanında görme engelli çocukların hayata karışmalarını destekleyen 4 haftalık teknoloji eğitimini de hediye eden şirket, bugüne kadar gerçekleştirilen iki proje ile birlikte toplam 8 haftalık teknoloji eğitimine destek oldu.

Deprem bölgesinde yaşayan 150 görme engelli çocuğa WeWalk iş birliğiyle akıllı baston ve teknoloji eğitimi hediye eden Yıldız Entegre, eğitimleri başarı ile tamamlayan öğrencileri aileleriyle birlikte keyifli bir gün geçirmek üzere KidZania’da ağırladı. Yıldız Entegre’nin misafiri olan öğrenciler, 19 Haziran günü aileleriyle birlikte etkinlik şehri KidZania’da duyularını geliştirmeye yönelik özel olarak seçilmiş çeşitli meslekleri deneyimledi. Aynı zamanda konuşmacı olarak katılan Kerim-Selim Altınok kardeşler, hayat hikâyeleri ile çocuklara ilham vermeyi amaçlarken ardından müzik dinletisi gerçekleşti. Teknoloji eğitimlerini başarıyla tamamlayan çocuklar “WeWALK” akıllı bastonlarını ve USB Kulaklık hediyelerini Yıldız Entegre Pazarlama Direktörü Bengü Metin ve WeWalk kurucu ortaklarından Kürşat Ceylan’ın elinden teslim aldı.

Yıldız Entegre Pazarlama Direktörü Bengü Metin, “Sürdürülebilir İyiliğin İzinde” parolasıyla toplumsal yatırımlara büyük önem verdiklerini, 6 Şubat depreminin ardından tüm imkânlarını seferber ederek dayanışma sorumluluğuyla depremzedelerin yanında olduklarını söyledi. WeWalk iş birliğiyle sürdürdükleri projeye depremzede çocukları da dâhil ettiklerini belirten MetinDeprem bölgesinde yaşayan 150 görme engelli çocuğa WeWalk iş birliğiyle akıllı baston ve teknoloji eğitimi hediye ettik. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan öğrencilerimiz ve aileleriyle beraber KidZania’nın eğlenceli ortamında bir araya geldik. Görme engelli çocuklarımızın duyularına hitap etmesi adına Kidzania’da özel seçilen etkinliklere katılan çocuklarımız aileleri ile birlikte hem eğlenceli bir gün yaşadı hem de akıllı bastonlarını teslim aldı. ‘WeWALK’ akıllı bastonlar ve aldıkları 4 haftalık eğitim, bu çocuklarımızın yaşamlarına her anlamda büyük fayda sunacak, hayata daha rahat karışmalarını sağlayacak. Bu projenin içinde yer almaktan, çocuklarımızın böyle bir teknolojiyle buluşmalarına destek vermekten dolayı çok mutluyuz,” dedi.

“WeWALK” akıllı bastonlar
Yıldız Entegre’nin destekleriyle deprem bölgesinde yaşayan 150 öğrenciye daha ulaştırılan WeWALK akıllı bastonlar, görme engellilerin bağımsız hareket deneyimini teknolojiyle dönüştürmek üzere Türkiye’de geliştirildi. Aynı zamanda TIME dergisi tarafından yılın icadı seçilen ve 59 ülkede görme engellilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan WeWALK, görme engellilere cep telefonu üzerinden internet erişimi sağlıyor. Teknoloji eğitimi ile desteklenen proje, görme engelli öğrencilerin akıllı telefon ve navigasyon kullanma becerilerine odaklanıyor.