(SANATORIUM)’da Yeni Sergi: “06.2023 – 35 – sergi”

SANATORIUM, 17 Haziran – 22 Temmuz 2023 tarihleri arasında, sanatçı Sergen Şehitoğlu’nun yürütücülüğünde; görsel sanatlar ile uğraşan 35 katılımcının çalışmalarıyla katkıda bulundukları “06.2023 – 35 – sergi” başlıklı sergiye ev sahipliği yapacak.


“06.2023 – 35 – sergi”
Sergi

Proje Yürütücüsü: Sergen Şehitoğlu
Katılımcılar:
Ahmet Doğu İpek, Ali İbrahim Öcal, Begüm Güney, Berkay Tuncay, Burak Delier, Burçak Bingöl, Dilara Sezgin, Ece Ağırtmış, Eda Sütunç, Ekin Kano, Huo Rf, Ilgın Seymen, İz Öztat, Kemal Özen, Kerem Ozan Bayraktar, Lara Ögel, Mehmet Dere, Melih Aydemir, Melike Bayık, Merve Şendil, Mesut Öztürk, Nergis Abıyeva, Nermin Er, Özge Güven, Sena Başöz, Sevil Tunaboylu, Suat Öğüt, Şafak Şule Kemancı, Tuğçe Kaprol, Tutku Bulutbeyaz, Ulya Soley, Yonca Karakaş, Yunus Emre Erdoğan, Zeynep Birced, Zeyno Pekünlü
Tarih:
17 Haziran – 22 Temmuz 2023
Yer: SANATORIUM, Karaköy, Beyoğlu / İstanbul


“06.2023 – 35 – sergi” adlı serginin katılımcıları, gündelik hayatta kullandıkları iletişim ara yüzlerinden herhangi birinde son 6 aylık dönem içinde gerçekleştirdikleri bir yazışmanın ekran görüntüsüyle sergiye katkıda bulunuyor. Benzer meşgalelere sahip katılımcıların belirli bir dönemde benzer koşullarda yaşarken kurdukları iletişimlerden yaptığı seçimler, sergide belirli-belirsiz bir düzenleme ile sunuluyor. Sergide yer alan yazışmalar her ne konuda olursa olsun, Aralık 2022 ile Haziran 2023 arasındaki toplumsal ve kişisel anlamda yoğun bir dönemi belgeliyor. Yazışmalar altı aylık bir süreçte belirli bir topluluk tarafından, belirli bir dönemde gerçekleşen kişisel diyalogları açığa çıkararak politik bir tavır oluşturuyor.

Sergi ile aynı dönemde yayınlanacak “06.2023-35-dergi” adlı yayında ise sergideki içerik, potansiyel dizilimlerinden seçili bir tanesinin yerleştirilmesi ile sunulacak.