(Marmara Belediyeler Birliği) Şehir Konuşmaları’nda Konu “Marmara Denizi”

Marmara Belediyeler Birliği (MBB) Şehir Politikaları Merkezi tarafından düzenlenen Şehir Konuşmaları programı, Marmara Denizi Günü etkinlikleri kapsamında 7 Haziran Çarşamba günü “Marmara Denizi”ni konu alacak. Alanında uzman isimlerin yer alacağı etkinlik, MBB Hızır Bey Çelebi Salonu’nda saat 18.00’da gerçekleşecek.


“Şehir Konuşmaları: Marmara Denizi”
Etkinlik
Moderatör: Asu Aksoy
Konuşmacılar:
Ahmet Cihat Kahraman, Ahsen Yüksek, Dağhan Mehmet Yazıcı, Tuğba Ölmez Hancı, Mesut Önem, Mustafa Sarı
Tarih: 7 Haziran 2023 | Saat*: 18.00
Yer: MBB, Hızır Bey Çelebi Salonu, Eminönü, Fatih / İstanbul
Katılım: Sınırlı, Kayıt Gerekli

Marmara Denizi’nin karşı karşıya olduğu tehlike, tehlike karşısında bulunan çözümler ve uygulamaların teknik olduğu kadar sosyal açıdan da ele alınacağı programda; akademi, sivil toplum ve belediyelerden konuşmacılar konuyu çok boyutlu bir perspektifte ele alacak. Program, Marmara Denizi’nin korunması konusunda toplumsal farkındalığı artırıcı etkinlikler dizisinin bir parçası olarak 8 Haziran Marmara Denizi Günü kapsamında düzenlenecek.

Moderatörlüğünü İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asu Aksoy‘un yapacağı etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak isimler: Marmara Belediyeler Birliği Çevre Yönetimi Koordinatörü, Dr. Ahmet Cihat Kahraman, İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği Enstitüsü Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Ahsen Yüksek, Deniz Temiz TURMEPA Derneği Çevre Projeleri Yöneticisi Dağhan Mehmet Yazıcı, İSKİ Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı, Prof. Dr. Tuğba Ölmez Hancı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mesut Önem ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı, Prof. Dr. Mustafa Sarı.


* 17.00’de kokteyl ve sualtı fotoğraf sergisi olacak.