(TSMD Akademi)’nin Haziran Programı Açıklandı!

TSMD Akademi, Haziran ayında eğitimlerine Gezi Yazarlığı, Bu Bizim Şehrimiz ve Yangınlar Eğitimi ile devam ediyor.


“Gezi Yazarlığı”
TSMD Akademi Eğitimleri

Eğitmen: Onur Ataoğlu
Katılım:
Çevrim İçi Kayıt
Tarih:
10 Haziran 2023 | saat: 13.00 – 16.00
Yer:
TSMD Mimarlık Merkezi, Eskişehir Yolu, Kentpark AVM Arka Cephesi, Çankaya/Ankara


Eğitimin Amacı

Hem seyahat imkanlarının hem de sosyal medya aracılığı ile deneyim paylaşımlarının arttığı günümüzde çoğumuz kendimizi daha iyi ifade etmek, düşüncelerimizi daha geniş kitlelerle paylaşıp karşılıklı iletişime geçmenin yollarını arıyoruz. Özellikle gezilerimiz ile ilgili deneyimlerimizi yazıya dökerken farklı ve özgün hatta deyim yerindeyse “edebi” olmak önem kazanıyor. Yıllar boyunca edebiyatın nispeten gölgede kalmış alt kollarından olan gezi edebiyatının tarihi ve gelişimi üzerine fikir edinerek daha özgün bir kişisel tarza ulaşmak için konu üzerine karşılıklı bir sohbet ve çalışma gerçekleştirmek üzere bir araya gelmek istiyoruz.

Eğitimin sonunda kazanılacak yetenekler ise şöyle sıralanıyor: gezi yazarlığı konusunda katılımcıların  bakış açısının değişmesi, ufkunun genişlemesi, kendi özgün tarzlarını kazanma yolunda bir adım atılması.

Eğitime en az 20 kişi, en fazla 40 kişi alınacak. Başvuru sayısının minimum kontenjandan az olması halinde eğitim gerçekleştirilmeyecek. Bu durumda başvuru sahipleri bilgilendirilecek.


“Bu Bizim Şehrimiz”
TSMD Akademi Eğitimleri

Eğitmen: Özge Çavuşoğlu
Katılım:
7 -12 Yaş Aralığındaki Çocuklara Açık, Çevrim İçi Kayıt
Tarih:
11 Haziran 2023 | saat: 14.00 – 15.00
Yer:
TSMD Mimarlık Merkezi, Eskişehir Yolu, Kentpark AVM Arka Cephesi, Çankaya/Ankara


Eğitimin Amacı

Bu çocuk mimarlık tasarım atölyesinde birlikte yaşayacağımız yeni bir şehir inşa etmek üzere hayaller kuruyor, bu şehrin ihtiyaçlarına göre hangi binaları yapacağımızı seçiyoruz. Atık malzeme ve kartonlardan binalarımızı tasarlıyoruz. Her birimizin ayrı olarak tasarladığı binaları birlikte planlayarak yerleştiriyor, anlatıyoruz.

Eğitimin sonunda kazanılacak yetenekler ise şöyle sıralanıyor: empati, yaratıcı düşünce, mikro ve makro olacak şekilde bütünsel bakış kazandırma, ince motor gelişim.

Eğitime en az 10 kişi, en fazla 15 kişi alınacak. Başvuru sayısının minimum kontenjandan az olması halinde eğitim gerçekleştirilmeyecek. Bu durumda başvuru sahipleri bilgilendirilecek.


“Yangınlar Eğitimi”
TSMD Akademi Eğitimleri

Eğitmen: Tanju Ataylar, Oral Demircioğlu, Dilara Korgal
Katılım:
Çevrim İçi Kayıt
Tarih:
14-15 Haziran 2023 | saat: 09.00 – 13.00
Yer:
TSMD Mimarlık Merkezi, Eskişehir Yolu, Kentpark AVM Arka Cephesi, Çankaya/Ankara


Eğitimin Amacı

Mimari Tasarım aşamasında ilgili geçerli yönetmelik gereklerine uygun tasarım yapmalarını sağlamak. Geçerli yönetmelik ve standartlar hakkında bilgi vermek. Konuyla ilgili terminoloji ve kavramlar hakkında bilgi sağlamak ortak dil oluşturmak. Bilgilendirmek ve yangın güvenliği ile lgili duyarlılık sağlamak. Tasarımların erken aşamalarında bilinmesi gerekenleri ortaya koyarak, geri dönüşleri azaltmak. 

Eğitimin sonunda kazanılacak yetenekler ise şöyle sıralanıyor: geçerli yönetmelik ve standartların yangın güvenliğini ilgilendiren temel kavramları hakkında bilgi sahibi olmak.

Eğitime en az 20 kişi, en fazla 50 kişi alınacak. Başvuru sayısının minimum kontenjandan az olması halinde eğitim gerçekleştirilmeyecek. Bu durumda başvuru sahipleri bilgilendirilecek.

Etkinliklere kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için tsmdakademi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


*Öğrencilere ve TSMD üyelerine %20 indirim uygulanmaktadır.