(ODE Yalıtım)’dan Su Yalıtımının Önemine Dikkat Çeken Platform: “Epiclub”

Su yalıtımına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla ODE Yalıtım, Türkiye’nin su yalıtımı uygulayıcı firmalarını bir araya getiren “Epiclub” adlı bilgi paylaşımı ve iş birliği platformu kurdu. Tanıtımı Sapanca’da yapılan platformun etkinliğinde, su yalıtımı uygulayan firmalar iki gün bir araya geldi.

ODE Yalıtım, binaların sağlamlığında hayati önem taşıyan su yalıtımının ve iyi su yalıtımı uygulamasının önemini anlatıp, nitelikli projelere, nitelikli ürün ve hizmet sunulmasına katkı sağlamak amacıyla “Epiclub” platformunu kurdu. Tanıtımı Sapanca’da düzenlenen etkinlikte, ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, doğru su yalıtımı uygulamalarının artmasına katkı sağlamayı topluma karşı bir sorumlulukları olarak gördüklerini ifade ederken, Epiclub Başkanı Levent Pelesen ise bu platform ile bilgi, fikir ve tecrübe paylaşımı yapacaklarını belirtti.

Bina iskeletini oluşturan taşıyıcı kolonlardaki demirlerin korozyondan korunmasını sağlayan su yalıtımına yönelik farkındalığı artırmayı hedefleyen ve bu doğrultuda ürün ve hizmetler geliştiren ODE Yalıtım, Türkiye’de yaşanan depremlerle birlikte binaların sağlamlığı, kalitesi ve uzun ömürlü olması ile su yalıtımı arasındaki bağlantının önemine dikkat çekti.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden ve KKTC’den toplam 15 su yalıtımı uygulayıcısı firmayı buluşturan Epiclub ile su yalıtımının ve iyi su yalıtımı uygulamasının öneminin anlatılması, aynı zamanda nitelikli projelere, nitelikli ürün ve hizmet sunulmasına katkı verilmesi hedefleniyor.

Su yalıtımında en iyi uygulamaları ülkemizin dört bir yanına yayacağız.

ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Turan, Epiclub platformunu kurma nedenlerini şu sözlerle anlattı:

“ODE Yalıtım olarak, başta depreme hazırlık olmak üzere kentsel dönüşümün kaliteli, sağlam binalarla gerçekleşmesi için su yalıtımının önemi üzerinde duruyor, bu konuyu yalnızca işimiz değil topluma karşı sorumluluğumuz olarak kabul ediyoruz. Su yalıtımında kaliteli ürün üretmek kadar önemli bir konu da ürünün doğru uygulanmasıdır. Biz aslında uzun yıllardır bayilerimize ve uygulayıcılara hem teorik hem pratik eğitimler veriyoruz. Ayrıca üst segment membranı yeniden tanımladığımız Epikon Serisi ve inşaat projeleri için en uygun çözümleri sunan ODE Select gibi yenilikçi ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Şimdi bu çalışmalarımızı bir adım daha ileriye taşıyarak, ülkemizin su yalıtımı alanındaki en iyi uygulayıcı firmalarını bir araya getirdik. Bu platform çatısı altında çıkan yenilikçi fikirler ile su yalıtımındaki nitelikli uygulamaları ülkemizin dört bir yanına yayacağız.”

Platform üyelerimiz büyük projelere mühendislik hizmeti veren firmalar.

Epiclub Başkanı Levent Pelesen ise “Deprem kuşağındaki ülkemizde sağlam ve uzun ömürlü binalar inşa etmenin en önemli unsurlarından biri, yönetmelikle de zorunlu hale getirilen su yalıtımı uygulaması. ODE Yalıtım olarak bu konunun önemi üzerinde yıllardır duruyorduk. Şimdi ülkemizin seçkin su yalıtımı uygulayıcı firmalarıyla birlikte bilgi, fikir ve tecrübe paylaşımı yaparak hem konuyu gündemde tutup farkındalığı artırmaya hem de nitelikli işlere imza atmaya devam edeceğiz. Platformumuzun tüm üyeleri, ODE Yalıtım bayisi olmalarının yanı sıra önemli projelerde ve büyük metraj su yalıtım uygulamalarına mühendislik hizmeti vermiş ve bu projelerde uygulama tecrübesine sahip olan firmalar. Aynı zamanda yaptıkları tüm işlerde iş sağlığı güvenliği başta olmak üzere çeşitli kriterleri gözeterek başarılı çalışmalara imza atıyorlar,” diye konuştu.

“Fark Yaratan Çözümler” mottosuyla kurulan Epiclub platformu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.