(Günsan)’dan Çevre Dostu Ürünler…

İklim değişikliği sorunu ve enerji kaynaklarının hızla tükenmesi dünya için büyük bir problem oluşturmaya devam ediyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tasarlanan tasarruf ve pratiklik sunan sistemleri bilinçli bir şekilde yaşam alanlarına dâhil etmek önem kazanıyor. Günsan, geliştirdiği çeşitli çözümler ile yaşam alanlarına kolaylık sunarken, enerji tasarrufu yapmaya da destek oluyor.

Yaşam alanlarında enerji tasarrufuna sahip ürünler kullanmak, hem ekonomik açıdan hem de gezegenimizdeki enerji tüketimi bakımından fayda sağlıyor. Bu kapsamda enerji tasarrufuna imkân sunan çevre dostu ürünler geliştiren Günsan, gerek işletmeler gerekse konut projelerinde kullanılabilecek aydınlatma sistemleri ile hem enerji hem de bütçe tasarrufu yapmayı vadediyor.

Aydınlatma sistemleri denilince akla ilk gelen enerji tasarrufu sağlayan lambalar olsa da bu konuda anahtarlar prizler de önemli bir rol oynuyor. Bu kapsamda geliştirilen aydınlatmanın parlaklığını ve ışığın dozunu ayarlamayı sağlayan “Günsan Dimmer” anahtar serisi, krem, beyaz ve fildişi beyaz renk tercihleri ile farklı zevkteki kullanıcılara sunuluyor. Voltaj ayarı sayesinde daha az elektrik harcanmasına yardımcı olan “Günsan Dimmer” iç mekân aydınlatmada yüksek ölçüde enerji tasarrufu yapılmasını amaçlıyor. Bunun yanı sıra gereksiz enerji kullanımının önüne geçmek için tasarlanan Günsan Hareket Sensörü, özellikle kapalı ve ışık görmeyen yerlerde içerisindeki detektör ile insan hareketlerini algılayarak daha tasarruflu bir kullanım sunuyor. Günsan’ın bir diğer enerji tasarrufu için geliştirdiği tasarımı “Energy Saver” ise otel gibi insan giriş çıkışının yoğun olduğu işletmelerde kullanılıyor. “Energy Saver” kullanımı yapılan cihazlarda kart takılı olmadığında enerji kesiliyor. Böylece enerji sarfiyatının yüksek olduğu işletmelerin elektriği daha verimli ve tasarruflu kullanabilmesi amaçlanıyor.Akıllı telefon, tablet, kamera gibi elektronik cihazların şarj edilmesi için geliştirilen “Günsan Eqona” ve “Radius” serisindeki 2 Çıkışlı USB şarj prizleri, hızlı şarj teknolojisi ile cihazları çok daha kısa sürede şarj ederek enerji tasarrufu yapmaya imkân veriyor. 2 çıkışı ile aynı anda iki cihazın şarj edilmesine olanak sağlayan seri, fil dişi beyazı, beyaz, krem, gümüş, füme, bej, siyah ve mocha renk alternatifleri ile sunuyor.


Günsan 
1982’de anahtar priz ve elektrik aksesuarları imalatı yapmak üzere kurulan Günsan, 1995’te halen üretiminin devam ettiği endüstriyel tesisine geçti. Anahtar-priz üretimi ile Türkiye’nin sektöründe öncü şirketlerinden biri olan Günsan, inşaat sektöründe alçak gerilim tesisatı ekipmanları olan elektrik anahtarı, priz, grup priz, şalt malzemesi, kompakt şalter, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarından oluşan 17.000 parçalık ürün portföyünü distribütörleri ve bayileri aracılığı ile hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyor.