(GF Hakan Plastik) Geri Dönüşüm Çalışmalarını “Sıfır Atık Sertifikası” ile Belgeledi!

GF Hakan Plastik, Çerkezköy tesislerinde kurmuş olduğu Sıfır Atık Yönetim Sistemi ile Tekirdağ Valiliği Çevre Şehircilik İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nden “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Mevzuatta, Organize Sanayi Bölgesi içinde bulunan işletmeler için “Sıfır Atık” çalışmaları Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından yürütüleceği belirtiliyor. Çerkezköy OSB içerisinde bulunan tesisinde OSB tarafından bir zorunluluk getirilmeden gönüllü olarak çalışmalar yürüten GF Hakan Plastik, almış olduğu “Sıfır Atık Sertifikası” ile sürdürülebilirlik ilkelerinin arkasında durduğunu belgeliyor.

Sürdürülebilir üretimin en önemli öğelerinden biri olan atık yönetimi ile geri dönüşüm ve kazanımı sağlamanın hem dünya hem de Türkiye için önemli bir konu olduğunu belirten GF Hakan Plastik yetkilileri şu açıklamalarda bulundu:

“İklim değişikliği, doğal kaynakların hızla tükenmesi gibi nedenler, üretim için gerekli hammaddeye erişimde geri dönüşüm ve yeniden kazanımı daha da önemli hale getiriyor. Atık yönetimi, döngüsel ekonominin de ayrılmaz bir parçası. Tesisimize kurmuş olduğumuz sistemle aynı zamanda verimliliğin artırılması, maliyetlerin düşürülmesi ve çevresel risklerin azaltılması gibi konulara da çözüm sunmuş oluyoruz. Çalışanlarımızın da bu konudaki farkındalığı ve katkıları daha iyi bir geleceğe yol almamızda bizleri motive ediyor. Kurum kültürümüzün bir parçası olan sürdürülebilirlik yaklaşımımız ve stratejimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz.”