(Gaggenau) “Tasarım ve Gastronomi Buluşmaları” Keşif ve Deneyime Odaklandı!

Lüks mutfak aletleri markası Gaggenau, “Tasarım ve Gastronomi Buluşmaları”nda mimarlar Seyhan Özdemir, Mustafa Toner ve Kurtul Erkmen’i showroomunda bir araya getirdi.

Şef Ali Ronay’ın özel bir menü ile ev sahipliği yaptığı davetin odağında ise “keşif ve deneyim” vardı. Konuklar, Ronay’ın Gaggenau cihazları ile hazırladığı menü eşliğinde yemek ve tasarım üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. Beef Tataki ve Karides Popcorn ile başlayan menü, ana yemek olarak portakallı tatlı patates püresi ile Pancarlı Somon Grawlax, ardından arpa şehriyeli Risotto ve buharlı fırında Dülger ile devam ederken tatlı olarak, frambuaz sorbe ile Ananas Carpaccio servis etti.

Mimari tasarımcılar sohbette, hayatın her alanında seri üretim ve makineleşme derken unutulan ya da göz ardı edilen geleneksel yöntemlerin günümüze taşındığı hikayelerin eşsiz olduğunu, kendi tasarımlarındaki özgünlüklerin bu kültürel miraslarla olan diyaloglarda yattığını ve her bir hikayenin kendilerine eşsiz deneyimler sunarak mesleki alanda sürekli beslediğini dile getirdiler ve bu sebeple de kendilerini Gaggenau markasına yakın hissettiklerini dile getirdiler.

Dünya üzerinde keşfetmekten büyük bir mutluluk ve heyecan duydukları şeylerin ise; farklı coğrafyalarda o topraklara özgü geleneksel yöntemleri kendilerinden çok şey katarak günümüze taşıyan zanaatkarların güncel yorumlarıyla zenginleştirilmiş hikayeleri olduğunun altını çizdiler. Özellikle mimari, sanat ve yemekle günümüze taşınan modern yorumların, kendilerine her yönden ilham veren en önemli hikayelerin başında geldiğini belirttiler.


Gaggenau
Gaggenau, yüksek kaliteli ev aletleri üreticisi olarak “Made in Germany” tasarım ve teknolojide bir inovasyon lideri kabul edilmektedir. Şirket, 1683’e kadar uzanan tarihi boyunca, ev mutfaklarında devrim yaratmayı amaçlamıştır. Gaggenau’nun başarısı, yüksek fonksiyonellik ile bir araya gelen teknolojik inovasyon ve net tasarım dili üzerine kuruludur. Gaggenau, 1995 yılından bu yana merkezi Münih’te bulunan BSH Hausgeräte GmbH’nin bir iştiraki olup halen dünyanın dört bir yanındaki belli başlı şehirlerdeki 24 showroom ile 50’yi aşkın ülkede sunulmaktadır.