“Ytong Mimari Fikir Yarışması” Dijital Kolokyum’u 6 Mayıs’ta Canlı Yayında!

Türk Ytong tarafından düzenlenen Mimari Fikir Yarışması “YENİDEN: Bir Dönüştürme ve Değerlendirme Aracı Olarak Mimarlık” temasıyla düzenleniyor. Dönüştürme, yeniden değerlendirme ve işlevlendirme gibi kavramlara odaklanan Ytong Mimari Fikir Yarışması’nın Dijital Kolokyum’u 6 Mayıs 2023 Cumartesi günü, saat 11.00’den itibaren Ytong Akademi web sayfasından ve Türk Ytong YouTube kanalından canlı yayınlanacak.


“Ytong Mimari Fikir Yarışması”
Dijital Kolokyum

Tarih: 6 Mayıs 2023 Cumartesi| Saat: 11.00
Mecra: YouTube – Ytong Akademi


Ytong Mimari Fikir Yarışması’nın jüri üyeleri, canlı yayınlanacak kolokyumda görüş ve yorumlarını izleyicilere aktaracak, katılımcıların sorularını yanıtlayacak. 2015 yılından bu yana canlı yayında gerçekleştirilen dijital kolokyum, fikirlerin hem jüriden hem de birbirinden beslenmesi için açık bir iletişim ve tartışma ortamı sunuyor.

Konuya ilgi duyan herkesin erişimine açık olan Dijital Kolokyum’a jüri üyeleri PLUG Ofis Kurucusu Y. Mimar Buşra Al, Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ece Ceylan Baba, FIELDS Kurucu Ortağı Y. Mimar Eren Çıracı, ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın, Danışman Jüri Üyeleri İTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper İlki, ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Balaban ve Türk Ytong Genel Müdürü Tolga Öztoprak katılıyor.

Yarışmaya katılan tüm projeler kolokyum süresince ytongakademi.com/odullu-projeler.html adresinde görülebilir. Kolokyumu saat 11.00’den itibaren www.ytongakademi.com adresinden ve Türk Ytong YouTube kanalından takip edebilir, soru ve yorumlar sosyal ağlar üzerinden #dijitalkolokyum etiketiyle paylaşılabilir.

Yarışmada kazanan proje sahipleri, jüri üyeleri ile birlikte Atina şehrindeki mimarlık, tasarım ve sanat rotalarını ziyaret edecek.

Dijital Kolokyum’u canlı izlemek için Ytong Akademi veya Türk Ytong YouTube sayfaları ziyaret edilebilir.