(VitrA)’dan Red Dot Ödüllü Ürünler: Resincrete, ModePaper ve Liquid Banyo

Resincrete

VitrA, dünyanın en eski ve prestijli tasarım ödüllerinden Red Dot’tan üç ödülle döndü. VitrA Tasarım Ekibi’nin imzasını taşıyan yenilikçi karo sistemi Resincrete ve  ModePaper karo serisi ile Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği Liquid koleksiyonu Red Dot ödülü almaya hak kazandı. 

EDIDA (Elle Decoration International Design Awards) ödüllerinin zemin kaplama kategorisinde birinci olan VitrA’nın Resincrete karo sistemi, mekana yaratıcı, cesur ve ince bir dokunuş yapıyor. Red Dot ile 3. uluslararası ödülünün sahibi olan karo sistemi, şehirli yaşam alanları için doğada bulunan renklerle, modern mimarinin temel unsurları arasındaki betondan ilham alıyor.

ModePaper

VitrA’nın yenilikçi karo sistemi mode’dan yola çıkarak geliştirilen ve lansmanı UNICERA 2022’de yapılan ModePaper serisi Klasik Roma, dekoratif Fas ve Ortaçağ kemerlerinin formundan ilham alınarak tasarlandı. ModePaper, duvar kağıdının renkli, desenli ve ince yapısını, karonun dayanıklılığıyla birleştirerek yaşam alanlarına taşıyor.

Liquid

Tom Dixon’ın VitrA işbirliğiyle geliştirdiği Liquid koleksiyonu ise geçen yıl karolarıyla aldığı Red Dot ödülüne, bu yıl banyo ürünleriyle layık görüldü.