(Acil Tasarım Stüdyosu) 3 Mayıs’ta Shigeru Ban’ın Katılımıyla “Kağıt Masura Ev”in Açılışını Yapacak!

ODTÜ Acil Tasarım Stüdyosu tarafından Japonya’dan Shigeru Ban Architects ve Voluntary Architects’ Network iş birliğiyle üretilen “Kağıt Masura Ev”in açılışı ve sunumu, mimar Shigeru Ban ve ekibinin katılımıyla 3 Mayıs 2023 tarihinde ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.


“Balancing Architectural Works and Social Contributions”
Açılış ve Konferans

Konuşmacı: Shigeru Ban
Tarih:
3 Mayıs 2023 Çarşamba | saat 13.00-14.00 
Yer:
ODTÜ Mimarlık Amfisi, Üniversiteler, Çankaya/Ankara
Çevrim İçi, YouTube


Şubat 2023 Depremleri sonrasında ODTÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri ve öğretim elemanlarının oluşturduğu ODTÜ Acil Tasarım Stüdyosu afet sonrası geçici barınma çözümleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Afetler sonrasında dünyanın çeşitli bölgelerinde geçici barınma ve geçici strüktür çözümleriyle tanınan, Pritzker Ödüllü mimar Shigeru Ban, ODTÜ Mimarlık Fakültesi‘nde “Balancing Architectural Works and Social Contributions” (Mimari Çalışmaların ve Sosyal Katkıların Dengelenmesi) başlıklı bir konferans verecek.

3 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 13.00-14.00 arasında ODTÜ Mimarlık Amfisi‘nde gerçekleştirilecek olan konferans YouTube‘dan da canlı olarak yayımlanacak. 3 Mayıs gecesi Acil Tasarım Stüdyosu ekibi fakültede tamamlanan prototipin Hatay’da kurulumu için yola çıkacak.

YouTube canlı yayın bağlantı adresine buradan ulaşabilirsiniz. Bilgi sağlamak, bireysel ve kurumsal destekte bulunmak, birlikte tasarlamak ve üretmek için Acil Tasarım Stüdyosu ile iletişime geçebilirsiniz.

aciltasarimstudyosu@gmail.com
Instagram | @aciltasarim_studyosu
Twitter | @ats_uds