(Yapı Kataloğu) “Diyalog 2023 Whitepaperı” Yayında!

Bu sene 50. yılını Diyalog 2023 etkinliği ile kutlayan Yapı Kataloğu, etkinliğin ardından hazırladığı özel “whitepaper”ı sektöre sunuyor.

90 sayfalık bu interaktif dijital yayında; Yapı Kataloğu’nun 50 senelik yolculuğuna hızlı bir bakış atılırken, Diyalog 2023 etkinliği ve katılımcı firmaların ürün seçkisine yer veriliyor. Ayrıca Altın Çekül Ödülleri 2022 kazanan ürün ve projeleri ile Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri 2022 kazanan ve katılımcı projeleri de Diyalog 2023 Whitepaperı’nda sergileniyor.

Diyalog 2023 Whitepaperı, Yapı Kataloğu’nun geçmiş yolculuğunu anlatan “Yapı Kataloğu’nun Sektördeki 50 Yıllık Yolculuğu” bölümü ile başlıyor. Kurucusu Doğan Hasol’un Yapı Kataloğu’nun kuruluşunu anlattığı bu bölüm, Yapı Kataloğu’nun sektördeki geçmişine ışık tutuyor.

17-18 Mart 2023 tarihlerinde Yapı Kredi bomontiada’da düzenlenen ve iki gün süren Diyalog 2023 etkinliğinde sektörün önde gelen isimlerinin güncel konuları katılımcılarla birlikte tartışmaya açtığı 14 panel oturumu gerçekleştirilirken birbirinden farklı konularla 8 atölye düzenlendi. Ayrıca, sektörde önemli bir yeri olan on bir tasarımcı, iki gün boyunca düzenlenen etkinliğin Tasarım Köşesi’nde, “Re-Creation” teması altında seçtikleri tasarımları sergileme imkânı buldu.

Etkinliğe katılan firmalar, bir taraftan kendi stantları ve tanıtım alanlarıyla mimarlarla, yapı sektörü profesyonelleriyle bir araya gelirken, diğer taraftan etkinliğe özel hazırlanan whitepaper’da marka ve ürünleri ile yer alma fırsatını elde etti. 21 farklı firmanın, bu yayına özel seçtiği ve öne çıkartmak istediği ürünler, özellikleri, uygulama alanları, yapımında kullanılan malzemeler gibi başlıklar altında detaylandırılıyor.

Yapı Kataloğu çatısını altında düzenlenen “Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri” kapsamında, 2022 senesinde ödül almaya hak kazanan 8 farklı yapı ürünü ve 4 sektörel pazarlama projesine de Diyalog 2023 Whitepaperı’nda yer veriliyor.

Katılım sağlayan firmaların yapıda yenilikçi ürün, pazarlama ve fikir olmak üzere üç ana kategoride değerlendirildiği Altın Çekül Ödülleri’nde ödül almaya hak kazanan yapı malzemesi firmaları; ürünlerinin detaylı açıklamalarıyla birlikte Diyalog 2023 Whitepaperı’nda sektörün tüm aktörlerine ulaştırıyor.

Whitepaper’da bulunan ürünler, görselleri ve ürüne dair detaylı açıklamalarıyla birlikte, bulundukları projelerin fotoğraflarıyla sunuluyor. Ayrıca her sayfada; ürünlerde kullanılan malzemelerin, ürünlerin öne çıkan özellikleri, uygulama alanları ve teknik özelliklerinin yer aldığı detaylı bir künye de yer alıyor.

Diyalog 2023 Whitepaperı’nda ayrıca; mimar ve iç mimarların ödüllendirildiği; “Mimarın İlk Yapısı” Ödülü ve “Mimarlık Teşvik” Ödülü olarak iki farklı kategoriyi bünyesinde barındıran Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri’nde ödül kazanan projelere ve katılımcı projelerine de yer veriliyor.

Yapı sektöründe iş birliklerini artırma adına elli senelik tecrübesiyle çalışan Yapı Kataloğu, profesyonellerin yeni yapı malzemeleriyle tanışması, tasarımcıların aradığı çözümleri bulabilmesi adına bir rehber niteliği taşıyan Diyalog 2023 Whitepaperı ile sektörün aktörlerini profesyonel zeminde birbirleriyle buluşturuyor.

Yapı Kataloğu Diyalog 2023 Whitepaperı‘na buradan ulaşabilirsiniz.


Yapı Kataloğu
Yapı Kataloğu Türkiye’nin 1973 yılından beri yayında olan ve yapı malzemeleri alanındaki ilk ve tek malzeme kataloğudur. Yapı Kataloğu 50 yıldır yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkânı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlar. Mimarlar, iç mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, şantiye şefleri ve satın almacılar Yapı Kataloğu’ndan ürün ve malzeme seçer, teklif alır ve satın alım yapar, ihale veya bayilik teklifi alır, detaylı bilgi sorgular. Yapı Kataloğu, firmaları bu profesyonellere yakınlaştırarak, ürün ve malzeme satışlarına katkı sağlar. Firmaların pazarlama çalışmalarına, çevrim içi fuar kimliği, pazarlama otomasyonu, SEO, içerik pazarlaması, web sitesi trafiğini geliştirme, basılı reklamcılık gibi hizmetler sunarak destek olur. Bunun yanı sıra firmaların müşteri ilişkilerini, kullanıcılarından yönlendirdiği ürün formlarıyla yönetir ve CRM yapılarına katkıda bulunur. Yepyeni bir altyapıyla yenilenen Yapı Kataloğu, kolayca aranabilir bir formatta geniş kapsamlı ürün, tasarım, marka, proje bilgisi sağlamakta ve mimarlara yeni ürünler, vaka analizleri (case study), sürdürülebilirlik, BIM ve diğer yeni teknolojiler hakkında en son konularda bilgiler, günlük güncellemeler, düzenli bültenler ve blog içerikleri sunmaktadır.

www.yapikatalogu.com | info@yapikatalogu.com