(Clivet)’ten Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri…

Form Şirketler Grubu çatısı altında bulunan Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’deki temsilciliğini sürdürdüğü Clivet soğutma grupları; son teknoloji donanımları, işlevsel ve enerji verimli sistemleri ile yapıların farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyor.

Clivet farklı ticari, endüstriyel ve konut uygulamalarına sunduğu çözümlerle yıl boyu yüksek enerji verimliliği vadediyor. Clivet’in R32 soğutucu akışkanı kullanan inverter scroll soğutma grupları ve ısı pompaları 100 kW’a kadar; multiscroll soğutma grupları ve ısı pompaları ise 675 kW’a kadar kapasite aralığı sunuyor. Enerji tüketimi ve sera gazı emisyonu düşük olan soğutucu gazları kullanan inverter vidalı soğutma grupları ise 1,520 kW’a kadar kapasite aralığı ile tercih ediliyor.

Clivet Su Soğutmalı Isı Pompası ile 65°C sıcak su üretimi
500 kW’tan 1,500 kW’a kadar kapasite aralığıyla merkezi soğutma için ideal bir çözüm sunan Clivet su soğutmalı ısı pompası; +65 °C’ye kadar sıcak su üretimi sağlayabiliyor. Sadece soğutma / ısıtma ve heat pump seçeneklerine sahip inverter çift vidalı kompresörler ise taşmalı evaporatore kıyasla soğutucu şarjını yüzde 40 azaltıyor.

Clivet MultiFunction: Aynı Anda Bağımsız Soğutma ve Isıtma
Clivet Multifunction üniteler hava soğutmalı, su soğutmalı, scroll – vidalı – VFD kompresör seçenekleri ve 50 kW ile 1,000 kW arasında geniş kapasite aralığı ile tüketicilere birçok alternatif sunuyor.

Eurovent sertifikalı ürünler, aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretebilme kabiliyetiyle ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mekânların ihtiyaçlarının tek cihaz üzerinden karşılanmasına olanak tanıyor. Özellikle aynı anda ısıtma ve soğutmanın yani dört borulu sistemin ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm vadediyor.

MF Heat Pump sistemler, ısıtma çalışmasında klasik kazan sistemi ile ortalama yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Bununla birlikte alternatif yenilebilir kaynakların kullanılması ve düşük bakım maliyetleriyle kullanıcılara avantaj sunuyor.


Form Şirketler Grubu 
1965 yılında kurulan Form Şirketler Grubu, grup bünyesinde yer alan 4 bağımsız firmasıyla merkezi, bireysel iklimlendirme ve endüstriyel uygulamalar alanında, yaşam kalitesini arttıracak cihazların üretim, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmekte; rezidanslardan otellere, okullardan hastanelere her tür bina, iş merkezi, fabrika ve alışveriş merkezleri için iklimlendirme sistem çözümleri sunmaktadır.

Form Şirketler Grubu’nun merkez ofisi Maslak İstanbul’dadır. Ankara, Antalya, Adana, İzmir ve Bursa’da bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Klima faaliyetlerinde merkezi klima sistemleri, VRF, split ve multi split klima cihazları temin eden Form Şirketler Grubu, aynı zamanda yerli imalat olarak günışığı aydınlatma sistemleri, doğal havalandırma – duman tahliye üniteleri, evaporatif soğutucular, fancoiller, ısı pompaları ve imzalanan lisans anlaşması kapsamında Lennox marka paket klimalar üretmektedir. \www.formgroup.com