(Masdaf) “Suyun Günlüğü” Etkinliğinde Mühendislik Öğrencileri ile Buluştu!

Masdaf, su kaynaklarının etkin yönetilmesi amacıyla düzenlediği “Suyun Günlüğü” etkinliğinde mühendislik öğrencilerini Tuzla fabrikasında ağırladı.

Masdaf, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında düzenlediği “Suyun Günlüğü” etkinliğinde İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerini ağırladı. İTÜ Makina Kulübü‘nün katkılarıyla 15 Mart’ta Masdaf Tuzla fabrikasında gerçekleştirilen organizasyonda; konutlardan sanayiye, tarımdan enerji santrallerine kadar birçok alanda “su kaynaklarının etkin yönetimi” üzerine önemli bilgiler paylaşıldı.

Sunumların ardından showroomda Masdaf pompa teknolojilerini yakından görme ve çalışma prensipleri hakkında bilgi alma fırsatı yakalayan öğrencilere, fabrika gezisinde ise; tank, hidrofor ve pompa gruplarının üretim süreçleri hakkında bilgiler verildi.

Küresel iklim krizinin su kaynakları üzerindeki olumsuz etkilerin, sürdürülebilir yaşamı tehdit ettiğini belirten Masdaf Satış ve Pazarlama Direktörü Barış Geren şöyle konuştu:

“Su kaynaklarının verimli kullanılmasında, suyu yöneten pompa sistemleri, kritik öneme sahip. Masdaf olarak yarım asırdır ürettiğimiz inovatif pompa teknolojilerimiz ile su kaynaklarının yarınlara güvenle ulaştırılmasını hedefliyoruz. Bu noktada AR-GE faaliyetlerimiz kadar önemsediğimiz bir diğer konu ise sosyal sorumluluk projeleri oluyor. Şirket olarak, su kaynaklarının verimli kullanımını teşvik edecek her türlü projeyi destekliyoruz. Bu konuda yapılabilecekler noktasında farkındalığı artırmayı hedefliyoruz.”

Suyu doğru yöneterek, yüzde 50 tasarruf sağlanabilir.

22 Mart Dünya Su Günü kapsamında düzenlenen “Suyun Günlüğü” etkinliğinin de sosyal sorumluluk vizyonuyla hayata geçirilen projeler arasında olduğunu belirten Geren, “Bu kapsamda; geleceğin mühendis adaylarını fabrikamızda ağırlayarak, pompa sistemlerinin enerji ve su kaynaklarının verimli kullanılmasında ki kritik rolü hakkında bilgiler paylaştık. Çünkü su kaynaklarının etkin yönetimi ile yüzde 50’lere varan oranlarda tasarruf sağlamak mümkün. Bu nedenle etkili bir su yönetimi için toplumda farkındalık oluşturmak gerekiyor. Bu noktada geleceğin mühendislerine de büyük sorumluluklar düşüyor. Ancak yarınlarımız için geleceğin mühendislerini bugünden bilinçlendirerek, farkındalık oluşturmak ise biz sanayicilerin sorumluluğunda,” diyerek sözlerini tamamladı.