(Daikin Türkiye)’den Eko Tasarım LOT6’ya Uygun “VRV İç Ünite”

Daikin Türkiye’nin 25 Mayıs 2021 tarihinde yürürlüğe giren “Havalandırma Ünitelerinin Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ”e göre geliştirdiği VRV iç ünite olan CTH model cihazlar, Hendek’teki fabrikada üretiliyor. Taze ve kaliteli havaya ihtiyaç duyan okul, ofis, hastane ve restoran gibi mekânlarda yaygın olarak kullanılan cihaz, üst düzey bir kullanım konfor sunmanın yanı sıra düşük oranda enerji tükettiği için tasarrufu da beraberinde getiriyor.

25 Mayıs 2021 tarihinde Türkiye’de yürürlüğe giren “Havalandırma Ünitelerinin Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ (1253/2014/AB) (SGM: 2021/18)” fan ve fan motorlarının enerji verimliliklerinde iyileştirmeleri zorunlu kılıyor. Sakarya Hendek’te yer alan fabrikasında Daikin marka yüzde 100 taze havalı VRV iç üniteleri, tebliğin gerekliliklerine uygun halde üretiliyor. Yüzde 100 taze hava ile havalandırma ihtiyacı olan ofis, okul, hastane ve restoran gibi mekânlarda yaygın olarak kullanılan yeni ürün, 600 – 4000 m3/h geniş hava debi aralığında 6 farklı model olarak üretiliyor.

Standart EC fan ile düşük elektrik güç tüketimi sağlanıyor. 5 farklı fan kademesi seçeneğiyle fan hızı isteğe göre ayarlanabilen yeni VRV iç ünite; CTH’de standart olarak bulunan damla tutucu, yoğuşma durumunda sızdırmazlığı engelleyerek kullanım performansını üst düzeyde tutuyor. Kontrol kartı ve genleşme vanası cihaz üzerinde fabrika montajlı olarak bulunuyor. Vana kontrolü, oda sıcaklık değerine ve üfleme sıcaklık değerine göre yapılıyor.

Cihazda standart olarak kullanılan yüksek filtreleme sunan F7 filtre sınıfına ait filtre, yüksek toz tutma kapasitesiyle dikkat çekiyor. Cihazın sağladığı yüzde 100 taze hava ve bu havanın yüksek filtrasyon sınıfı içeren F7 filtresinden geçmesi ile iyileştirilmiş iç hava kalitesi konforlu ve sağlıklı bir ortam sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.daikin.com.tr


Daikin Türkiye
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla 44 yıldır faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır.