(İzmir Serbest Mimarlar Derneği)’nin Yeni Yönetimi Belirlendi!

Mimarlığı ve mimarlık mesleğini geliştirmek, topluma karşı sorumluluk anlayışı ile planlama ve inşaatın niteliğini yükseltmek amacıyla kurulan, tescilli büro olarak faaliyet gösteren mimarların üye oldukları İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin yeni yönetimi belirlendi.

11 Mart 2023 tarihinde yapılan genel kurulu takiben 14 Mart 2023‘te yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında 2023-2025 dönemi için Dürrin Ulema, İzmir Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı‘na getirildi.

Yönetim Kurulu

Başkan | Dürrin Ulema 
Başkan Yardımcısı | Uğur Onur 
Sayman Üye | Ahmet Tükel
Sekreter Üye | H. Onur Dinmez 
Üye | Burcu Kundak 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

İlker Özdel
Pınar Odaman
Gözde Susam İnanç
Anıl Binay
Melis Varkal Deligöz

Başkan Dürrin Ulema, önceki yönetimin değerli katkılarıyla yürütülen projelerin devamlılığını sağlayacaklarının, dernek üyelerinin katılımıyla çalışıp üreteceklerinin, devir aldıkları görevi üstün gayretle sürdüreceklerinin sözünü verdi.


Dürrin Ulema
Yüksek Mimar. 1969’da İzmir’de doğdu. 1987’de Özel İzmir Amerikan Lisesi’ni, 1993’te İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. Yüksek lisans eğitimini (MSc) İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Bina Yapım Yönetimi üzerine tamamladı. 1996 yılında kurulan Ulema ve Ulema Mimarlık’ın kurucu ortağıdır. Kurumsal projelerin yanı sıra konut, iş yeri, eski eser restorasyonu, iç mekân projesi ve uygulama yapmaktadır. Ofis olarak 2008 İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Çevreye Saygı Ödülü sahibidir. İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesidir. İzmir İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası ile İzmir Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Mimarlık dışında tarım ve mutfak sanatları ile uğraşmaktadır. İngilizce, İtalyanca, Almanca bilmektedir.