(Borusan Sanat)’tan Destek Konserleri

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

Borusan Sanat, mart ayında gerçekleşecek Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası konseri ve Borusan Müzik Evi’ndeki konserlerinin gelirini afet bölgesindeki ihtiyaçlar doğrultusunda bağışlayacak.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın 2 Mart Perşembe günü saat 20.00’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği konserde, BİFO’yu Emilia Hoving yönetecek. Konserde hem kendi ülkesinde hem dünyada pek çok prestijli yarışmanın birincisi ve solist olarak Concertgebouw Amsterdam, Leipzig Gewandhaus, Milan La Scala gibi orkestralarla konser vermiş olan İspanyol Ulusal Orkestrası’nın trompet sanatçısı Manuel Blanco dinleyicilerle buluşacak. Hoving yönetimindeki orkestranın Sibelius’un Bahar Şarkısı ve Schumann’ın sevilen yapıtlarından biri olan 1. Senfoni’sinin seslendireceği konserde, trompet sanatçısı Blanco, Avusturyalı besteci Hummel’in Trompet Konçertosu’nu yorumlayacak.

Batur Sönmez

Almanyalı endüstriyel müzik grubu Einstürzende Neubauten’ın kurucu üyesi olan öncü müzisyen FM Einheit ilk Türkiye konserini, Türk noise müziğinin temsilcisi Batur Sönmez’in katılımıyla Borusan Müzik Evi’nde veriyor. Müzisyenlerin solo gösterilerle başlayıp FM Einheit ve Batur Sönmez’in özel ortak performanslarıyla son bulacağı bu konser, 10 Mart Cuma günü, saat 21.00’de müzikseverlerle buluşacak.

New York Times’ın “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci” diye tanımladığı Timuçin Şahin; Sean Rickman, Cory Smythe ve Reggie Washington gibi caz ve doğaçlama sanatından isimlerin oluşturduğu Timuçin Şahin’s Flow State grubu ile 11 Mart Cumartesi saat 21.00’de konser verecek.

Timuçin Şahin’s Flow State

Rüya, doğaçlama ve film arasındaki ilişkileri temel alan uzun soluklu bir belgesel projesinin parçası olan deneysel müzik topluluğu Dream Works, 17 Mart Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak. İstanbul’daki doğaçlama müzik sahnesinin önde gelen isimlerinin yer aldığı grup, Osmanlı – Türk müziği, özgür doğaçlama ve elektro – akustik müzik etkilerini özgün bir kolaja dönüştüren albümlerini konserde seslendirecek.

Borusan Sanat, konser deneyimini dijitale taşıyan platformu borusansanat.tv ile konserleri, izleyenlere ulaştırmaya devam ediyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Quartet’in tüm sezon konserleri ile Borusan Müzik Evi’nde gerçekleşen seçili konserlerin kaydı mart boyunca izleyici ile buluşmaya devam edecek.

BİFO’nun Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde ve Borusan Quartet’in Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştireceği tüm konserler, Borusan Sanat’ın çevrim içi radyosu Borusan Klasik’te canlı olarak yayımlanacak.

Borusan Sanat’ın sezon boyu düzenlediği tüm konserlerin biletleri, passo.com.tr, Passo mobil uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından temin edilebilir.