(Ferda Art Platform)’da Yeni Sergi: ‘‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’’

Ferda Art Platform, koleksiyonerlerin seçtiği eserler ile sanatçıların yeni eserlerinin bir araya geldiği ‘‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’’ adlı sergiye, 16 Şubat –  1 Nisan 2023* tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.


‘‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’’
Sergi

Sanatçılar: Güneş Terkol, İpek Duben, Şükran Moral, İrem Tok, Aras Seddigh, İnci Furni, Leylâ Gediz
Koleksiyonerler:
Rezzan Benardete, Banu Çarmıklı, Gülin Dökmeci, Şeli Elvaşvili, Nesrin Esirtgen, Tansa Mermerci Ekşioğlu, Nesrin Sarıoğlu
Tarih: 16 Şubat – 1 Nisan 2023
Yer: Ferda Art Platform, Şişli / İstanbul


İlk edisyonu geçen yıl düzenlenen ‘‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’’ adlı sergi bu yıl yalnızca kadın koleksiyoner ve kadın sanatçıların katılımı ile gerçekleşiyor. Yedi koleksiyonerin kendi koleksiyonlarından seçtikleri birer eser, serginin referans noktasını oluşturuyor. Seçilen eserin sanatçısı koleksiyonda bulunan eserine eşlik eden iki yeni eser daha üretiyor. Böylelikle yedi farklı sanatçının çeşitli mecralarda üretilmiş üçer adet eseri sergiyi meydana getiriyor. Bulundukları özel koleksiyonlardan çıkıp sanat izleyicileri ile yeniden buluşan eserler, aynı zamanda sanatçıların güncel üretimleriyle birleşip sanatçının pratiğini ve değişimini yansıtma özelliği de taşıyor.

Koleksiyoner, sanatçı ve galeri ortaklığı ile oluşturulan ‘‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’’ adlı sergi hakkında ayrıntılı bilgiye Ferda Art Platform web sitesinden ve sosyal medya sayfalarından (Instagram, Facebook) ulaşılabilir.


* Serginin 25 Mart 2023 olan son ziyaret tarihi, 1 Nisan 2023 olarak değiştirilmiştir.