“Urban Backflip” Temalı MIM 401 Stüdyosunun Jüri ve Tartışmaları Sakarya Üniversitesi ve Müze Gazhane’de Gerçekleşecek!

Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nde Senem Doyduk, Bengüsu İbiş Güner, Sunay Paşaoğlu ve Gizem Nur Şan tarafından yürütülen Mimari Tasarım 7 – MIM 401 dersi kapsamında “Urban Backflip” teması altında yapılan stüdyo çalışmalarının final tartışmaları ve jürisi  “premiere” başlığı ile Sakarya’da ve Müze Gazhane’de gerçekleşecek. 


401 – Urban Backflip “Premiere”
Jüri ve tartışma

Yürütücüler: Senem Doyduk, Bengüsu İbiş Güner, Sunay Paşaoğlu, Gizem Nur Şan

Jüri ve Tartışmacılar: Mine Batal, Hacer Bozkurt, Aygen Erol, Lütfiye Yılmaz, Buşra Al, Bünyamin Atan, Onur Atay, Emre Demirtaş, Muharrem Duman, Güven Erten, Tayfun Gürkaş, Doğu Kaptan, Salih Küçüktuna, Ozan Öztepe, Serkan Yetgin, Heval Zeliha Yüksel

Tarih/Yer:

17 Ocak 2023 – 10:00-18:00 | SAU Sanat Tasarım Mimarlık Fakültesi
19 Ocak 2023 – 10:00-18:00 | Müze Gazhane Sergi Salonu


Proje yürütücüleri stüdyo temasını ve tema kapsamındaki çalışmaları şöyle açıklıyor:

Urban Backflip, İstanbul örneğinde bir metropol sorunu olarak; deprem güvenliği ve kamusal donatı bakımından yeterli seviyede olmayan, ultra yoğun ve çoğunlukla niteliksiz yerleşimlerin arakesitinde yer alan mega yapılar vadisine dair bir kentsel tasarım rehberi ile dönemi açtı! Kolektif stüdyo üretiminin genleştiği bu süreçteki diğer fazlar ise, Bayrampaşa, Bağcılar ve Esenler hattını ilgilendiren bu rehberin verilerini dikkate alarak Tekstilkent ve Giyimkent alanında master plan önerileri ile sürdü. Süperpoze edilen master plan dahilinde komşuluk ilişkisi içinde mimari proje önerileri ile finalize olan dönemin son çıktıları Sakarya ve İstanbul’da gösterime çıkmaya hazırlanıyor. Kapalı bir stüdyo içeriğinden çok, tüm ilgililerin dikkatine mazhar olmaya aday editöryal ve küratöryal çıktılar ise yakın gelecekte sürecin aktarım çeşitliliğini hedefliyor.