(KUN Art Space)’de Yeni Sergi:LUSTRUM

Ece Haskan - Sema, Dijital Resim, 2022

KUN Art Space, İllüstrasyon sanatından birçok ismin eserlerinin yer aldığı “LUSTRUM” adlı karma sergiye 21 Ocak tarihine kadar ev sahipliği yapıyor.


“LUSTRUM”
Sergi

Sanatçılar: Shahnaz Aghayeva, H.A.M Hūrkan Alcan, Yiğit Can Alper, Bora Aşık, Atılay Aşkaroğlu, Kaan Bağcı, Eren Bous, Ekinakis, Alptekin Canatar, Vardal Caniş, Başak Cansu Güvenkaya, Ece Haskan, Hikmeti Tabiyeci, Sercan Tunalı, Deniz Varlı, Gizem Winter, Yiğit Yerlikaya, Baysan Yüksel, Pınar Yün, Aslı Alpar
Tarih: 24 Aralık 2022 – 21 Ocak 2023
Yer: KUN Art Space, Seyhan / Adana


Adını illüstrasyonun kökeni anlamına gelen “LUSTRUM”dan alan sergide Shahnaz Aghayeva, H.A.M Hūrkan Alcan, Yiğit Can Alper, Bora Aşık, Atılay Aşkaroğlu, Kaan Bağcı, Eren Bous, Ekinakis, Alptekin Canatar, Vardal Caniş, Başak Cansu Güvenkaya, Ece Haskan, Hikmeti Tabiyeci, Sercan Tunalı, Deniz Varlı, Gizem Winter, Yiğit Yerlikaya, Baysan Yüksel, Pınar Yün ve Aslı Alpar’ın çalışmaları sanatseverlerin izleniminde olacak.

“LUSTRUM”da illüstratörlerinin çok disiplinli pratikleri ile oluşturulan sergi toplumsal düzendeki yıkım, inşa, insan olmanın güçlüğü, duyguların karmaşıklığı gibi güncel, sosyal meselelere odaklanan kavramların ele alındığı çalışmaları bir araya geliyor. Illüstrasyonun köklerine eğilmeyi, günümüzde çağdaş illüstrasyonun güncel durumunu araştırmaya, disiplinler arası pratiklerdeki üretimlerine ve günümüzdeki yerine odaklanıyor. Popüler kültür, sanat, sosyo – politik anlatılar ve toplumsal konulara dair hicivli ve çarpıcı yaklaşımların olduğu eserler çizim, yağlı boya, video, giff, heykel, dijital ve serigrafik baskı gibi disiplinlerin izlendiği, güncel dünyaya dair ironi dolu gerçeklikleri izleyici ile buluşturuyor.

İllüstrasyon sanatından örneklerin yer aldığı “LUSTRUM” adlı sergi her gün saat; 10.30 – 18.30 arası KUN Art Space’de izlenebilir.


KUN Art Space 
2022 yılı başında açılan ve kısa sürede disiplinlerarası üretimleriyle birlikte birçok sanatçıyla iş birliği kuran Kuzgun Art Space, yeni sezon sanat hayatına KUN Art Space adıyla devam etme kararı aldı. KUN Art Space, Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği yaratıcı projelerle çalışmalarını sürdüren genç iş insanı Elif Sezer Çaylı tarafından bölgedeki sanat alanlarının yetersizliği üstüne odaklanılarak, sanatçılara güneyde yeni bir alan açmak amacıyla hayata geçirildi. Kurulduğu günden bu yana çoğulcu pratiklerde üreten birçok sanatçı ve eserlerine ev sahipliği yapan galeri sanatçıları ve küratörleri ağırlamaya devam ediyor.