(Ka x Assembly)’nin Düzenlediği “Sinemayı Okumak” Etkinliği Buğra Kibaroğlu’nu Konuk Ediyor!

Ka x Assembly‘nin düzenlediği Sinemayı Okumak etkinliği, Buğra Kibaroğlu‘nun “Alain Resnais Sinemasında Zaman, Hafıza ve Gerçeklik” sunumuyla 6 Ocak Cuma günü Ka x Assembly One Tower’da gerçekleşecek.


“Sinemayı Okumak”
Alain Resnais Sinemasında Zaman, Hafıza ve Gerçeklik

Konuşmacı: Buğra Kibaroğlu
Katılım:
Ücretsiz, Kayıt Gerekli
Tarih: 6 Ocak 2023 Cuma | saat:
19.00
Yer: Ka x Assembly One Tower, Oran, Kudüs Cd., Çankaya/Ankara


Etkinlik Tanıtım Metninden:

Sinema dünyasında ses getiren ilk uzun metraj filmi Hiroshima Sevgilim (1959) ile hafıza kavramını masaya yatıran Alain Resnais, Geçen Yıl Marienbad’da (1961) ile sınırları yoklamaya devam ediyor. Bugün bile bir modern sinema başyapıtı mı yoksa içi boş, anlamsız bir deneme mi olduğu tartışılan bir bulmaca. Yeni Roman akımının öncü ismi Alain Robbe-Grillet’nin senaryosuna sırtını dayayan film, bizi insan zihninin karmaşık koridorlarında dolaştırarak zaman, hafıza ve gerçeklik üzerine düşündüren bir oyun oynamaya davet ediyor. Biz de bu davetkar filmin büyüsüne kapılarak, sizleri gizemli düşler labirentinde bir yolculuğa çağırıyoruz.

Ka x Assembly One Tower’da gerçekleşecek etkinlik için yerinizi buradan ayırtabilirsiniz. Etkinlik dilinin İngilizce olduğu Sinemayı Okumak biletleri ücretsiz, katılım ise 50 kişi ile sınırlıdır.

Ayrıntılı bilgi için: www.kaatolye.shop/


Buğra Kibaroğlu
Hacettepe Felsefe Bölümünde lisans ve yüksek lisansını tamamladıktan sonra sinemaya yönelen Buğra Kibaroğlu, araştırma görevliliği de yaptığı Ankara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde doktorasına devam ediyor. Sinemanın yanısıra analog ve alternatif fotoğraf teknikleriyle de ilgileniyor.