Arda Büyük’ün Sergisi “Amorphe” (Decollage Art Space)’te Ziyarete Açılıyor!

Arda Büyük’ün çalışmalarına kapsamlı bir bakış imkânı sunan kişisel sergisi “Amorphe”, 17 Ocak – 12 Şubat 2023 tarihleri arasında Decollage Art Space’te sanatseverlerle buluşuyor.


“Amorphe”
Sergi

Sanatçı: Arda Büyük
Tarih: 17 Ocak – 12 Şubat 2023
Yer: Decollage Art Space, Kadıköy / İstanbul


İnsan sadece özgürken kendi olabilir. Bu sebeple sergideki ana amaç, tamamen özgür bir şekilde eserleri görebilmenizdir.

Arda Büyük

Belli bir şekle, yapıya sahip olmayan anlamına gelen “amorphe” kelimesinden yola çıkan sergi, Arda Büyük’ün kendi düzenini kurmak için, var olan düzenleri kabul etmeyerek figürlere ve objelere yeni formlar kazandırdığı üretimlerini bir araya getiriyor. Sanatçının, dünyaya iz bırakan ikonlara, tanıdık formlara yaptığı yeni yorumlar farklı kapılar aralıyor, tekamül yolculuğunun bir izdüşümüne dönüşüyor. Seçkideki çalışmalarında Büyük’ün insan, doğa, yaşam ve dünyanın dengeleri üzerine üretimlerine tanıklık ediliyor.

Günümüz ve gündemden öte geleceğe ve varoluşa dair izleri çalışmalarına taşıyan sanatçının eserlerinde yakın geleceğe dair korku, cesaret, heyecan ve hatta ölüm temalarına rastlanıyor.

Sergi hakkında gelişmeler için galerinin web sitesi incelenebilir ve sosyal medya sayfaları (Instagram, Facebook, Twitter) takip edilebilir.