“Modernist Edebiyatın Yüzyılı” Etkinlik Dizisi 16 Aralık’ta Başlıyor!

İrlanda Büyükelçiliği, Ka Atölye ve Müze Evliyagil iş birliği ile gerçekleşen “Modernist Edebiyatın Yüzyılı” etkinlik dizisi, 16 – 18 Aralık 2022 tarihleri arasında Ka Atölye’de başlıyor.


“Modernist Edebiyatın Yüzyılı”
Etkinlik

Tarih: 16 – 18 Aralık 2022
Yer: Ka Atölye, Çankaya / Ankara


Edebiyatta Modernizmin bir akım olarak kendini en görünür hale getirdiği deneysel eserler olan Virginia Woolf’un Jacob’un Odası romanı, James Joyce’un Ulysses romanı ve T.S. Eliot’ın Çorak Ülke şiirinin basıldığı 1922 yılı Modernizmin annus mirabilis’i, yani harikalar yılı diye adlandırılır. “Modernist Edebiyatın Yüzyılı” etkinlik dizisi geçen yüzyılı anmak üzere yola çıkıyor.

İrlanda Büyükelçiliği, Ka Atölye ve Müze Evliyagil iş birliği ile gerçekleşen “Modernist Edebiyatın Yüzyılı” etkinlik dizisi, Modernist Edebiyatın önemli yapıtlarını Türkçeye kazandırmış olan çevirmenleri, bu edebiyatın geride bıraktığı mirası kendi yazarlık deneyiminde yaşatan yazarları, bu mirastan aldıkları esinle üretim yapan sanatçıları ve okurları bir araya getirerek Modernist Edebiyatı yeniden okuma ve anlama pratiği oluşturmayı hedefliyor.

16 Aralık saat 19.30’da Ka’da açılışı gerçekleşecek olan etkinlik dizisinin takvimi için: www.kaatolye.com