(Daikin)’den Isı Geri Kazanımlı Havalandırma Cihaz:VAM-J8”

Konutlarda ve ticari alanlarda taze hava sağlamaya yönelik çok sayıda çözüm sunan Daikin, kullanıcıların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda geliştirdiği yeni VAM-J8 ısı geri kazanımlı havalandırma cihazı ile tasarruf ve konforu bir arada sunuyor. Isıtma ve soğutma özelliklerinin yanı sıra nem kazanımıyla enerji tasarruflu havalandırma yapan cihaz; ofis, mağaza ve restoran gibi ticari alanlarda kullanılabiliyor.

İç ortam havasını ısıtma, soğutma ve nem geri kazanımıyla enerji tasarruflu havalandırma yapan VAM-J8 serisi “ısı geri kazanımlı havalandırma cihazı” bu alandaki standartları üst düzeye çıkarıyor. VAM-J8 serisi cihazlar, 2021 yılında Türkiye’de yürürlüğe giren Lot 6 regülasyonuna “Havalandırma Ünitelerinin Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ (1253/2014/AB) (SGM: 2021/18)” ve “Konut Tipi Havalandırma Ünitelerinin Enerji Etiketlemesine Dair Tebliğ (1254/2014/AB) (SGM: 2021/19)” uyumlu oluşuyla öne çıkıyor.

VAM-J8 serisinin yeni elmas şekilli ısı eşanjörü yüzde 85’e varan yüksek enerji verimliliği ve üst düzeyde konfor vadediyor. Cihaz, yüksek verimli ısı değişiminin yanı sıra nem değişimi de yapıyor. Selülozik eşanjöre sahip VAM-J8 serisi cihazlar, yeni geliştirilen DC fan motoruyla kullanıcının tasarrufunu artırıyor. Ayrıca kablolu kumanda üzerinden cihaz dışı statik basınç değiştirebilme özelliği ile hava debisinin optimizasyonu sağlanabiliyor.
Taze havanın sonradan işlenmesi için ilave bir DX batarya (EKVDX-A) ile beraber kullanılması, ürün ile gelen bir başka yenilik olarak dikkat çekiyor. DX batarya sayesinde gelen taze hava önceden koşullandırılarak yüksek kaliteli bir iç ortam havası sunuyor. Klima sistemi üzerindeki yükün düşürülmesi için taze hava önceden ısıtılıyor veya soğutuluyor; böylece iç ortamda enerji tasarruflu havalandırma sağlanıyor.

Mağaza, restoran ve ofisler için yüksek kaliteli taze hava sağlayan VAM-J8 serisi, opsiyonel olarak üründe yer alan CO2 sensörü ile iç ortam hava kalitesini sürekli kontrol ederek enerji kayıplarını minimum seviyeye indiriyor. Dış ortam sıcaklığının iç ortam sıcaklığından düşük olduğu gecelerde “free cooling – serbest soğutma” yani bedelsiz soğutma yapabilme özelliğine sahip olan VAM-J8 serisi, bağımsız kullanılabildiği gibi ısıtma ve soğutma sağlayan tüm Daikin VRV sistemlerine kolayca entegre edilebiliyor. Ayrıca opsiyonel olarak sağlanabilen ince toz filtreleri (M6, F7, F8 filtre sınıfları) ile yüksek verimli filtreleme yapmak mümkün hale geliyor. Ürün bütün bu özellikleri ile kullanıcıya eksiksiz bir “taze hava” çözümü sunuyor.

VAM-J8 serisi, kısa montaj süresiyle de öne çıkıyor. Ürünün nominal hava debisinin kolayca ayarlanabilmesi ve klasik kuruluma kıyasla damper gerektirmemesi nedeniyle ortaya çıkan avantaj, uygulayıcıya zaman tasarrufu sağlıyor. Drenaj borusuna gerek duymayan ürün, Daikin tarafından temin edilen elektrikli ısıtıcılarla düşük dış ortam ısısında daha yüksek konfora erişim sunuyor. VAM-J8 serisi, üstün VRV IV teknolojisinin de sahip olduğu merkezi kontrol sistemlerine sahip. Böylece cihaz çalışırken kolayca görüntülenmesine ve takip edilmesi mümkün kılıyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.daikin.com.tr


Daikin Türkiye
Türkiye’de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla 44 yıldır faaliyetlerini sürdüren Daikin, Temmuz 2011’de Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün öne çıkan bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır.