(Arter)’de Çevrim İçi Buluşmalar!

Koyun Koyuna, 2022, Fotoğraf: flufoto

Arter’in, katılımcılarını sanat etrafında düşünmeye ve yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamaya teşvik eden rehberli turları, 5 ve 19 Aralık Pazartesi günleri, saat 19.00’da gerçekleşecek. Güncel sergiler etrafında şekillenen çevrim içi rehberli turlarda, Arter’in sergi rehberlerinin farklı temalar etrafında bir araya getirdiği eser seçkileri katılımcıların yorumuna açılıyor.


Arter Öğrenme Programı:
Sergi Rehberleriyle Çevrim İçi Buluşmalar

Tarih:

5 Aralık 2022 Pazartesi
19 Aralık 2022 Pazartesi

Saat:
19.00 – 20.00

Yer: Arter, Beyoğlu / İstanbul
Katılım: Kayıt Gerekli, Sınırlı, Ücretsiz


Arter’in çevrim içi rehberli turları, herkesin yaratıcı sürecin parçası olabileceği bir ortamı mümkün kılmayı amaçlayan Öğrenme Programı kapsamında düzenleniyor. Çevrim içi rehberli turlar, katılımcıların yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamalarını teşvik eden bir yaklaşım benimsiyor. Ekranlar aracılığıyla buluşulan bu turlarda, Arter’in sergi rehberleri tarafından her etkinlikte farklı bir tema etrafında bir araya getirilen eser seçkileri katılımcılarla paylaşılıyor ve yoruma açılıyor.

Ücretsiz olarak düzenlenen çevrim içi rehberli turlar 5 ve 19 Aralık 2022 Pazartesi günleri, 19.00 – 20.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen çevrim içi turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce turlar@arter.org.tr adresinden kayıt yapılması gerekiyor.

Locus Solus, Arter, 2022, Fotoğraf: flufoto

Arter’in fiziksel ortamda düzenlenen turları ise Pazartesi hariç her gün, 13.00 ve 15.00 saatlerinde devam ediyor. Arter’de her Cumartesi 12.00’de İngilizce rehberli turlar da gerçekleşiyor. Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir.

Arter‘de devam eden sergiler hakkında detaylı bilgi için bi-özet‘in ilgili haberleri incelenebilir:

(Arter)’de MAYIS Ayında İki Yeni Sergi: “Koyun Koyuna” ve “Başımızda Siyahtan Bir Hale”

(Arter)’de Doğa Fikrine Odaklanan Grup Sergisi: “Locus Solus”

“Başımızda Siyahtan Bir Hâle” (Arter)’de Ziyarete Açıldı!