(Salt Beyoğlu)’nda “90’lar Maratonu” Temalı Konuşma Serisi…

Salt, Türkiye’nin 1990’lı yıllardaki kültürel ortamını sahne ve performans kavramları etrafında irdeleyen “Sahnede 90’lar” sergisi kapsamında bir söyleşi dizisi gerçekleştiriyor. “90’lar Maratonu” temalı bir konuşma serisi, 10 Aralık Cumartesi günü Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleşecek.


Sahnede 90’lar Söyleşi Programı:
“90’lar Maratonu”

Tarih: 10 Aralık 2022 | Saat: 14.00 – 19.00
Yer: Salt Beyoğlu, Açık Sinema


Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da peş peşe düzenlenecek üç söyleşide, söz konusu on yılda disiplinlerarası üretim ve yatay ilişkilere öncelik veren Seretonin sergileri, Assos Gösteri Sanatları Festivali ve Disiplinlerarası Genç Sanatçılar Derneği (DAGS) yürütücülüğündeki Performans Günleri’ne odaklanılacak. Bu etkinlikleri organize eden ekip üyeleri ve katılımcı sanatçılar, dönemin sanat ortamında yeni ve deneysel üretimler ile müşterek çalışma biçimlerine verilen önemi değerlendirilecek.

Söyleşileri saat 20.00’de Salt Beyoğlu Mutfak alanında Age Reform’un sahne alacağı bir DJ performansı izleyecek. “90’lar Maratonu” söyleşileri ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla düzenlenen DJ performansı herkesin katılımına açık ve ücretsiz.

Programın odağındaki Seretonin, Assos Gösteri Sanatları Festivali ve Performans Günleri etkinliklerinin hikâyelerini arşiv malzemeleri aracılığıyla yeniden gündeme getiren “Sahnede 90’lar” sergisi 12 Şubat 2023’e kadar Salt Beyoğlu ve Salt Galata’da görülebilir.

“Sahnede 90’lar” sergisi hakkında ayrıntılı bilgi için bi-özet‘in ilgili haberi incelenebilir:

(SALT Galata) ve (SALT Beyoğlu)’nda Yeni Sergi: “Sahnede 90’lar”