41. Grafik Tasarım Sergisi 9 Aralık’ta Açılıyor!

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu’nun (GMK) 1981’den bu yana düzenlediği Grafik Tasarım Sergisi’nin 41’incisi, 9 Aralık Cuma gününden itibaren MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde kapılarını açıyor.


41. Grafik Tasarım Sergisi

Açılış Tarihi: 9 Aralık 2022 Cuma | Saat: 19.00
Ödül Töreni: 20.00
Sergi Tarihi: 9 – 29 Aralık 2022
Yer: MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, Beyoğlu / İstanbul


Geçen bir yılın tasarım üretimlerini bir araya getiren sergi, afişten kitaba, hareketli görüntüden sosyal medya uygulamalarına 25 kategoride işe yer veriyor. Sergi kapsamında her yıl grafik tasarımcıları onurlandıran, mesleğin genç isimleri için bir teşvik ve motivasyon kaynağı olan Grafik Tasarım Ödülleri de açılışta gerçekleşecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen 41. Grafik Tasarım Sergisi’nin görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yılki sergide Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü’nü kazanan Seda Yüksel tarafından gerçekleştirildi.

Sergi kapsamında GMK ödüllerinin yanı sıra Bikem Özsunay Vakfı Yılın Öğrenci Projesi Ödülü, Emin Barın Logotayp Ödülü, İhap Hulusi Afiş Ödülü, Sait Maden Tipografi Ödülü, TÜYAP Kitap Kapağı Ödülü ve Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü ilgili kurum ve kuruluşların katkılarıyla verilmeye devam ediyor.

41. Grafik Tasarım Sergisi’ne girişler ücretsiz olup, sergi 29 Aralık’a kadar ziyarete açık olacak.

2019’dan bu yana dijital arşivleme çalışmalarını sürdüren GMK’nın geçmiş sergilerine sergi.gmk.org.tr/40; yayınlarının ve tasarım ürünlerinin satış platformu GMK Dükkân’a dükkan.gmk.org.tr sayfalarından erişilebilir.