(Salt)’ın Perşembe Sineması’nda Bu Hafta: “Düşler ve Radyo”

Garanti BBVA tarafından kurulan Salt’ın Perşembe Sineması güz dönemi programı, “Normal dediğin nedir ki?” temalı seçkiyle pandemi sonrası dünyada normallik kavramını irdeliyor. Her hafta bir filmi izleyicilerle buluşturan seçki, 24 Kasım Perşembe günü Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da “Düşler ve Radyo” (Le rêve et la radio) adlı filmle devam edecek.


Perşembe Sineması
“Normal dediğin nedir ki?”

“Düşler ve Radyo”

Tarih: 24 Kasım 2022 | Saat: 19.00 
Yer:
Salt Beyoğlu, Açık Sinema

Çevrim İçi

Tarih: 25 – 27 Kasım 2022
Mecra: saltonline.org


Bağımsız bir radyo istasyonunda politik içerikli yayınlar ve ses temelli sanat işleri üreterek geçimini sağlayan Constance, kendisini dış dünyadan gönüllü olarak tecrit etmiş yetenekli bir yazar olan Eugene ile mütevazı bir evde yaşamaktadır. Çift her perşembe akşamı, mum ışığıyla aydınlattıkları dairelerinde haftalık “okuma ritüelleri” yaptıkları Beatrice’i ağırlar. Geceleri sokaklarda dolaşıp kendisi gibi evsizlere kitap dağıtan Beatrice’in bir gün metroda Raoul isimli gizemli bir adamla karşılaşması sonucu, şiirsel bir devrim hayali kuran üç genç arkadaşın yolu şehrin tüm radyo dalgalarını ele geçirmeye çalışan gizli bir devrimci örgüt ile kesişir.

Senaryosunu yönetmenler Renaud Després – Larose ve Ana Tapia Rousiouk ile besteci Geneviève Ackerman’ın, kendi hayatlarından, korku ve hayallerinden yola çıkarak yazdığı 2022 yapımı film, prömiyerini Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde yaptı.

24 Kasım Perşembe günü, saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gösterilecek film, 25 Kasım Cuma’dan 27 Kasım Pazar gece yarısına kadar saltonline.org web sitesi üzerinden izlenebilir.