(İzmir Mimarlık Merkezi)’nde “6. V4 Orta Avrupa Film Festivali” ile “PosTerra” Sergisi…

Macar Kültür Merkezi öncülüğünde, “6. V4 Orta Avrupa Film Festivali” ve Vişegrad Dörtlüsü ülkelerinin profesyonel ve genç tasarımcılarının afişlerinden oluşan “PosTerra” sergisi, 21 – 23 Kasım 2022 tarihinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde gerçekleşiyor.


“PosTerra”
Sergi

Küratör: Krzysztof Ducki
Tarih: 21 – 23 Kasım 2022
Yer: İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak / İzmir


Liszt Enstitüsü – İstanbul Macar Kültür Merkezi, Vişegrad Ülkeleri Birliği desteğiyle, Hezarfen Film Galeri’nin her yıl düzenlediği film festivali ve sergiyi, bu yıl da İzmirli sanatseverlere sunuyor. “6. V4 Orta Avrupa Film Festivali” son dönemde dikkat çeken yapımları gösterirken “PosTerra” başlıklı sergi, Macaristan Sanatlar Akademisi’nin öncülüğünde dört ülkeden üç usta grafik tasarımcının ve onların öğrencilerinin dikkat çeken işlerine yer veriyor. İzmir Mimarlık Merkezi‘nde düzenlenen etkinlik dizisinde Macaristanlı yönetmen Ildikó Enyedi’nin “Bir Evlilik Hikâyesi” filmi gösterilecek.

Macaristan’ın 2021 – 22 yılları için, Polonya, Çekya, Slovakya ve kendisinin de dâhil olduğu Vişegrad Grubu’nun (V4) başkanlığını üstlenmesi vesilesiyle bir dizi sergi ve etkinliğe ev sahipliği yaptı. “PosTerra” başlıklı sergi, Macaristan Sanatlar Akademisi’nin öncülüğünde dört ülkeden üç usta grafik tasarımcının ve onların öğrencilerinin dikkat çeken işlerine yer veriyor. Sergi, dört farklı ülkenin tasarımcılarının aslında afiş vasıtasıyla aynı iletişim dilini nasıl yakaladıklarını gözler önüne seriyor. Serginin küratörlüğünü ise aynı zamanda Macaristan Afiş Birliği Başkanı da olan Krzysztof Ducki üstleniyor.


6. V4 Orta Avrupa Film Festivali

21 Kasım 2022 Pazartesi 

Saat: 19.00, Açılış töreni –  Sergi Açılışı
Saat: 20.00,  Film gösterimi  Bir Daha Asla Kar Yağmayacak | 113 dk.

22 Kasım 2022 Salı 

Saat: 19.00, Film gösterimi Benim Güneşli Maadım | 81 dk.
Saat: 20.30, Film Gösterimi İz | 128 dk.

23 Kasım 2022 Çarşamba

Saat: 19.00, Film Gösterimi Bir Evlilik Hikayesi | 169 dk.


Ayrıntılı bilgi ve gelişmeler için Macar Kültür Merkezi web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Instagram, Facebook, Twitter) takip edilebilir.