“Yaşamın Birlikteliği’’ Sergisi (Tasarım Parkı – Moda)da!

Tasarım Parkı, Moda’daki yeni merkezini “Yaşamın Birlikteliği”  adlı sergi ile açtı. Sergide farklı bakış açısı, disiplin ve tarza sahip sanatçılar; Neşe Çoğal, Nilgün Sabar, Hüseyin Rüstemoğlu, Fulya Çetin, Emre Yıldır ve Banu Birecikligil eserleri bir arada sunuluyor.


“Yaşamın Birlikteliği’’
Sergi

Sanatçılar: Banu Birecikligil, Emre Yıldır, Fulya Çetin,
Hüseyin Rüstemoğlu, Nilgün Sabar
Küratör: Şanel Şan Sevinç
Tarih:
8 Kasım – 8 Aralık 2022
Yer: Tasarım Parkı, Moda, Kadıköy / İstanbul


Uzun yıllardır İstanbul’un Anadolu yakasında tasarım – sanat – yaşam stili üzerine sergi, söyleşi, atölye çalışması ve deneysel projelere ev sahipliği yapan Tasarım Parkı, “Yaşamın Birlikteliği” adlı sergi ile Moda’daki yeni yerinde sanatseverlerle buluşuyor. Banu Birecikligil, Emre Yıldır, Fulya Çetin, Hüseyin Rüstemoğlu, Neşe Çoğal ve Nilgün Sabar‘ın işlerinin yer aldığı resim sergisinde sanatçılar; “Kimlik, uyruk, beden, dil farklılıklarımıza rağmen birlikte denge ve harmoni içinde yaşamak nasıl mümkün olur?” sorusu etrafında kendilerine özgü çözümler sunuyor.

Serginin küratörlüğünü üstlenen Şanel Şan Sevinç; “Hepimiz evrenin bir parçasıyız, ‘gerçek’ dünyada, ‘metaverse’ evrende, ya da zihnimizde…’Birlikte Yaşama hakkı’ senin benim onun doğanın hayvanların ve tüm zekaların ortak hakkı,” diye yorumda bulunuyor.

Tasarım Parkı’nın yolculuğunu, kurucusu Yük İç Mimar Nursema Öztürk, hem iç mimar ve tasarımcı hem de öğretim görevlisi kimliğiyle şöyle özetliyor:

“Pandemi koşulları ile değişen dünyada faaliyetlerimizi online platformda geliştirme olanağı bulduk. Şimdi ise yepyeni faaliyetlerle yine sanatseverlerle buluşmanın heyecanını taşıyoruz. İstanbul’un Anadolu yakasında pek çok kültür ve sanat etkinliğine ev sahipliği yapan bir merkez olarak gördüğümüz ilgiden çok mutluyuz. Önümüzdeki dönem için sanat ve tasarıma dayalı çağdaş sergilerle dolu bir takvimle, yeni yerimizde sanatseverlerle yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculukta genç kuşakları kucaklayan projelere de imza atmaya hazırlanıyoruz.”

Tasarım Parkı’nın yeni vizyonuna katkıda bulunacak olan Mimar Alara Öztürk’ün kolektif bir bakış açısı ile faaliyetlerin uluslararası bir boyuta taşınması hedefleniyor. İstanbul’un Anadolu yakasındaki adresi olan Tasarım Parkı, 2010 yılından beri ilgi çekici kültür ve sanat etkinlikleriyle hem genç sanatçıların hem de deneyimli sanatçıların yaratıcılığının buluşma merkezi olmayı amaçlıyor.

Tasarım Parkı hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşılabilir.