(Kelebek Mobilya) VR Teknolojisini Mağazalarına Entegre Ediyor!

Dijital gelişimini mağazalarına entegre etmeye hazırlanan Kelebek Mobilya, fijital pazarlama ile mağazaları ve dijital dünya arasındaki köprüyü kurmayı amaçlıyor.

Kelebek Mobilya, sanal ve artırılmış gerçeklik ile harmanlanan çevrim içi alışveriş alanı ile müşterilerine güvenilir bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Kelebek Mobilya Marka Direktörü Serkan Kaplan “Evdeki mobilya ve dekorasyon ürünü ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına artık alacağımız ürünlerin evin dekorasyonu ile uyumlu olup olmayacağını ve tarzımızı yansıtıp yansıtmayacağını görmek müşterilerimize sunacağımız yeni teknolojiler ile mümkün. Kararsız kalma, deseninden ya da renginden emin olmama gibi kavramlar geride kalıyor. AR özellikli mobil uygulama ile artık ürünlerin evlerimizde nasıl görüneceğini algılamak mümkün,” dedi.

Pandemi sonrası değişen alışkanlıklar Z kuşağının ihtiyaçlarını anlamamızı sağladı.

Pandemi sonrası alışkanlıklarda büyük değişiklikler olduğunu belirten Kaplan şu açıklamalarda bulundu:

“Mağaza içi deneyimin yanı sıra uygulamalar yardımıyla temas etmeden, mağazaya fiziki olarak gitmeden yaptığımız alışveriş oranlarında büyük artışlar mevcut. Müşterilerin mağaza içi deneyime de ne kadar önem verdiğini biliyoruz bu nedenle mağazalarımız pandemi döneminde geliştirildi ve yeni konsept mağazalarımız açıldı. Dijital uygulamalar ise mağazaya gelmeden önce müşterilerin karar vermesinde büyük bir etken halini aldı. Mağaza içi dijital uygulamalar ise mağazaya gelen müşterilere zevklerini ve tarzlarını yansıtabilmeleri için önemli deneyim imkanları sunuyor. Bu nedenle hem fiziki hem de dijital yatırımlarımız eş zamanlı devam edecek.”

This slideshow requires JavaScript.

Pandemi döneminden sonra bu tarz uygulamaları her dönem geliştirmeyi hedef alan Kelebek Mobilya, VR teknolojisini mağazalarına entegre ediyor.

Kelebek’in belirlediği 10 mağazasında uygulanacak olan VR deneyim alanı müşteriye oturduğu yerden 2000 m2’lik bir mağazayı bile kolayca gezme deneyimi sağlıyor. Kelebek Mobilya Marka Direktörü Serkan Kaplan 2023 yılında gerçekleşecek önemli atılımlarından birinin ise verdikleri ücretsiz mimari hizmetin VR ile sanal evrene taşınacağı olduğunu belirtti. Mimari çizimlerin VR dünyasına aktarılabileceğini ve tüketicinin kendi evinin içerisinde ücretsiz mimari hizmet ile çizilen dünyayı deneyimleyebileceğini aktaran Kaplan, Kelebek’in fijital atağının mobilya sektöründe fark yaratacağını vurguluyor.

Kelebek Mobilya’nın ürünlerini incelemek ve dijital bir tura çıkmak için https://www.kelebek.com/sanaltur web sitesi ziyaret edilebilir.