(VitrA) Yeni Ürünlerinin Türkiye Lansmanını UNICERA’da Yaptı!

Eylül ayında Cersaie’de yeni banyo ve karo ürünlerini sergileyen VitrA, İtalya’nın ardından yeniliklerini Uluslararası Seramik ve Banyo Fuarı UNICERA’da sundu. 7 – 11 Kasım tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen fuarda, yenilenen “Metropole” banyo koleksiyonunun yanı sıra, duvar kağıtlarından esinlenilen modepaper serisinin Türkiye lansmanı yapıldı.

Global lansmanı, Mart 2023’te alanında ISH Frankfurt’ta yapılacak “Metropole”un yanı sıra; duvar kağıdının renkli, desenli ve ince yapısını karonun dayanıklılığıyla buluşturan modepaper karo serisi de ilk kez UNICERA’da beğeniye sunuldu.

Dünya lansmanı Mart ayında Frankfurt’ta
Türkiye lansmanı UNICERA’da yapılan Metropole banyo koleksiyonu, “Şehirde yalın bir nefes” mottosuyla, karmaşık şehir yaşamında yalınlığıyla öne çıkıyor. İşlevsel özelliklere ve her döneme uygun tasarıma sahip koleksiyon, farklı ihtiyaçlara özgün çözümler getiriyor. Yenilenen koleksiyon, lavaboların yanı sıra, “Metropole Edge” ve “Metropole Pure” olmak üzere iki ayrı seride sunulan banyo mobilyalarından oluşuyor.

“Leaf”, “Suit” ve “V-Stone” koleksiyonları ile VitrA Tasarım Ekibi’nin imzasını taşıyan “Origin” ve “ArchiPlan” koleksiyonlarının yer aldığı UNICERA standında, VitrA’nın en yeni ve uluslararası ödüllere layık görülen banyo koleksiyonlarından Tom Dixon imzalı “Liquid” de sergilendi. “Cocoon” ve “Water Jewels” serilerinden küvetler ile “Equal” ve “Sento” serilerinden klozetler de stantta görülebildi. VitrA’nın standında yer alan diğer banyo ürünleri “Loop” kumanda paneli, “Minimax bataryalar”, “V8” ve “Vani gömme rezervuarlar” ile “Prime” ayna serisi oldu.

VitrA’nın yenilikçi mode karo sisteminden yola çıkarak geliştirilen modepaper da ilk kez UNICERA’da sergilendi. Klasik Roma, dekoratif Fas ve ortaçağ kemerlerinin formundan ilham alınarak tasarlanan modepaper, duvar kâğıdının renkli, desenli ve ince yapısını, karonun dayanıklılığıyla birleştirerek yaşam alanlarına taşıyor. İlk kez Eylül ayında Cersaie’de sergilenen ve bu kez UNICERA’da görülebilen ürün, kullanıcıların dış dünyanın canlandırıcı etkisini hissedebilecekleri, yaratıcılıklarını ön plana çıkarabilecekleri yaşam alanları tasarlayabilmelerine olanak tanıyan bir seçki sunuyor.

VitrA’nın standında, doğadan ve yaşamın özündeki yaratıcı döngüden ilham alınarak tasarlanan yeni entegre karo sistemi çözümleri ve malzeme seçenekleri de ilk kez sergilendi. Mekâna yaratıcı, cesur ve ince bir dokunuş vadeden “Resincrete”, doğal taş görünümünü beyaza yakın açık renkler ve doğal dokularla birleştiren “LightStone” ve dış dünyanın canlandırıcı etkisini, bütünlük içerisinde iç mekânlara sunan “CobbleMix karo sistem”i; farklı kombinasyonlara kapı aralayan karo sistemleri olarak fuarda beğeniye sunuldu. VitrA’nın fuardaki en yeni karo koleksiyonlarının arasında kentsel estetikliği tanımlayan ve lükse zahmetsizce ulaşmayı vadeden “City Marble”, arduvaz taşının renk ve desen farklılaşmalarını en doğal haliyle yansıtan “Ardesia Stone” ve monokrom yapılı taneciklerle zenginleşen beton görünümlü “Cementside” da yer aldı.