(Nippon Paint)’ten Yeşil Binalara Çözüm Ortağı Boya: “Minoa Premium”!

Türkiye’deki ilk ve tek, VOC (uçucu organik bileşen) içermeyen boya “Nippon Paint Minoa Premium”, çevreye duyarlı ve sağlıklı ortamlar yaratmayı destekliyor. Hastane, okul, kreş gibi kamusal yapılar başta olmak üzere tüm iç mekânlarda kullanılabilen ürün, “Green Guard Gold” sertifikasıyla “Yeşil Binalar” için çözüm ortağı konumunda.

Türkiye’de Green Guard Gold sertifikası alan ilk ve tek boya ürünü olarak “Minoa Premium” serisi, LEED ve BREAM sertifikasyon sürecinde iç mekân hava kalitesi bölümünde +3 puan kazandıran tek boya olarak çözüm ortağı konumunda bulunuyor. İçeriğinde zararlı uçucu bileşenleri ve ağır metalleri barındırmayan “Minoa Premium” serisi alerjiye neden olmayan yapısı sayesinde daha sağlıklı ortamlar vadediyor.

Hastane, okul, kreş gibi kamusal yapılar başta olmak üzere herkesin vakit geçirdiği tüm iç mekânlarda ürün kullanılabiliyor. En son teknoloji ile üretilen Nippon Paint Minoa Premium Ürün Grubu yüksek hava geçirgenliği ile iç mekânlardaki havanın kalitesini yükselterek emisyon salımı yapmıyor ve nefes alan bir yapıda duvarlar sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.nipponboya.com