(KTSM)’de Yeni Sergi: “Riya ve Latife”

Bir Yok Olma Felsefesine Doğru, Riya ve Latife IV, 2022

Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), 212 Photography Istanbul kapsamında Osman Nuri İyem’in “Riya ve Latife” sergisine 16 Ekim’e kadar ev sahipliği yapıyor.


“Riya ve Latife”
Sergi

Sanatçı: Osman Nuri İyem
Tarih: 6 – 16 Ekim 2022
Yer: KTSM, Beyoğlu/İstanbul


Osman Nuri İyem’in bir veya birkaç imgenin aynalanması ve gerçek hâlinden farklı bir düzende dizilerek yeni bir imge oluşturulması ve ardından da bu yeni oluşan imgedeki yansımaların her yapıtta farklı müdahaleler yoluyla bozulmasından meydana gelen “Riya ve Latife” sergisi, izleyicinin algısından şüphe duymasını hedefliyor. Sergi, dünyevi gerçekleri çıkar ilişkilerinden arındırarak onlara güzellemeler yapıyor ve modernleşmiş dünyaya bakmanın yeni yollarını arıyor.

Festival kapsamında sergi dışı etkinliklerin de yer alacağı program kapsamında 8 Ekim Cumartesi günü Gezici Atölye KTSM’de düzenlenecek. Metin Çavuş ile Materyaller Gösterisi, Karaköy Perşembe Pazarı’nın Maddi Dokusunu Fotoğraflamak konseptiyle saat 15.00 – 17.00 arasında KTSM’de gerçekleşecek.

Sergi hakkında ayrıntılı bilgi ve gelişmeler için KTSM‘nin web sitesi ve sosyal medya sayfaları (Facebook, Twitter, Instagram) takip eedilebilir.


Kale Tasarım ve Sanat Merkezi 
Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, disiplinlerarası paylaşımlara alan açan bir üretim ve buluşma platformu. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları önceliklerinden sorumlu üretim ve tüketimi odağına alan ve sürdürülebilirliği merkeze koyan KTSM, İyi Bak Dünyana hareketinin de öncüsü. Sosyal fayda üreten fikirlerin savunuculuğunu yapan KTSM’nin her katı, farklı bir üretim ve öğrenme alanını içerecek şekilde tasarlandı. Tasarım ve sanat çalıştaylarının yanı sıra konuşma ve sunumların da düzenlendiği merkezde, seramik fırınının da bulunduğu seramik üretim alanı; giriş katında özgün, özgür ve öze değen üretimlerin paylaşılacağı bir sergi alanı; tasarım, sanat ve mimari ağırlıklı özel bir koleksiyona sahip kütüphane ile üretim malzemelerinin bulunduğu bir atölye yer alıyor.