(Vestel) 15 Ürünüyle “Avrupa Ürün Tasarım Ödülleri”nde!

Vestel, hem elektronik hem beyaz eşyada toplam 15 ürünüyle Avrupa Ürün Tasarım Ödülleri’nden (EPDA) Top Design Ödülü ile birlikte 7 ödül ve 8 mansiyon almaya hak kazandı.

Vestel, her yıl dünya çapında yenilikçi çözümler sunan tasarımların belirlendiği Avrupa Ürün Tasarım Ödülleri’nde (EPDA) başarı elde etti. Dünyanın dört bir yanından başvuru alan ödül programı, Avrupa Parlamentosu iş birliği ile yürütülen tek tasarım yarışması olma özelliği taşıyor.

Vestel’in modüler televizyonu Bestie-V, “Sürdürülebilir yaşam” kategorisinin büyük ödülü olan Top Design Ödülü’ne lâyık görüldü. Runner Duo, Proclama, Pike elektrikli araç şarj cihazları, SOL RC güneş enerjili TV kumandası, Hangout, Spino, Modo, Shell, Majestic TV ve Born TV yenilikçi tasarımlarıyla Vestel Elektronik toplamda 6 ödül ile 7 mansiyonun sahibi oldu.

Modüler yapısıyla Bestie-V’nin donanımları kolayca değiştirilmeye ve kişiselleştirilmeye uygun olarak tasarlandı. Şase değişse bile kalıp revizyonu gerektirmeyen ürün kurgusu ile oldukça çevreci bir yaklaşım sergilerken akıllı TV olarak tüm platformlara bağlanabilirlik sağlayan Bestie-V, kullanıcının tercihine göre ürüne eklenebilen harici piller, kamera, hoparlör ve kablosuz şarj cihazı gibi aksesuarları ile kişiselleştirme imkânı sağlıyor. Boyasız çerçevesi ve vidasız montajı ile çevreci bir ürün olan Bestie-V’nin 43 ve 55 inçlik boyutları bulunuyor.

Vestel’in Duo Ankastre Fırını tasarım, AIO Bulaşık Makinesi de mansiyon ödülünü almaya hak kazandı. Cam arkasından uygulanan mat Duo baskı ile  Vestel Duo Ankastre Fırın, baskı alanı üzerine özenle yerleştirilen kontrol elemanları ile uygulamayı fonksiyonla birleştiriyor.

AIO Bulaşık Makinesi ise teknolojik gelişmeleri kullanıcı dostu bir dilde sunuyor. Esnek sepetler ve diğer uyumlu aksesuarlar ürüne kullanım kolaylığı katarken, üçlü yıkama püskürtme kolları daha verimli bir yıkama performansı sağlıyor. UV-C teknolojisi ile susuz dezenfeksiyon sağlayarak tüm virüsleri temizleme özelliğine sahip olan ürün aynı zamanda Wi-Fi ile uzaktan kontrol edilebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.vestel.com.tr/