(Geberit)’ten Yeni Tasarım Anlayışı: “Design Meets Function”

Geberit, iCon Family

Geberit, “Design Meets Function” (Tasarım Fonksiyonla Buluşuyor) mottosu anlayışıyla, tasarım anlayışını “hijyen”, “kullanım kolaylığı”, “konfor”, “alan optimizasyonu”, “tasarım” ve “erişilebilirlik”ten oluşan altı maddeyle şekillendiriyor.

Geberit, tasarıma olan yaklaşımıyla kullanıcı ihtiyaçlarına global trendlerle çözüm üretiyor. Ürünlerinin sadece estetik tasarıma sahip olmasını değil, aynı zamanda yaşamı önemli ölçüde kolaylaştırması da hedefleyen Geberit, inovasyondan beslenen bakış açısıyla geniş perspektifte ürünler yaratıyor.

Geberit ürünlerinin şık bir tasarım ve harika bir fonksiyonelliğin dengesinde üretildiğini bir ifade eden Geberit Türkiye Ürün Müdürü Nazan Şeremet, “Global tasarım trendleri; kullanıcıların kişisel alışkanlık ve beğenilerine, ülkelerin tesisat tiplerine, normlarına, kültürlerine, sosyoekonomik seviyelerine göre farklılık gösteriyor. Örneğin Uzak Doğu’da uzun yıllar önce bile akıllı klozetler genel bir ihtiyaçken ve çok daha fazla tercih ediliyorken, Avrupa’da son yıllarda bu talepler yeni oluşmaya başladı. Böylelikle tasarım süreçlerimiz belli dönemlerde önemli değişikliklere uğruyor. Kullanıcılarımıza ve doğaya olan sorumluluğumuz neticesinde üstün kaliteli ve uzun ömürlü çözümler üreterek tüm iş süreçlerimizin öncesi ve sonrasında çevreye duyarlı malzemeleri kullanıp doğayı koruyoruz. Temizliği ve kullanımı kolay ürünler sayesinde yaşam alanlarında konfor artıyor. Kusursuz fonksiyonelliğin ve estetik tasarımın banyonun tamamındaki ahengini Design Meets Function olarak tanımlıyoruz” dedi.

Temel ihtiyaçları, tasarım trendlerini ve kullanıcı ihtiyaçlarını belirlemek için her yıl Ar-Ge ve Ür-Ge çalışması yaptıklarına dikkat çeken Şeremet, Geberit’in dikkat ettiği ve olmazsa olmaz noktalarına dair şunları söyledi:

“Bütün ülke ve pazarlardan sürekli bir geri bildirim alarak her bölgenin kendi ihtiyacına uygun ürünü geliştiriyoruz. Haliyle bu durum ürünlerimize teknoloji entegrasyonu sağlıyor. Bu inovatif yaklaşımlar sayesinde akıllı ev ve binalara geçişi kolaylaştırıcı IoT uyumlu ürünleri sürekli olarak geliştiriliyoruz. Esasında sadece bugünün değil geleceğin ihtiyacını da şekillendirmiş oluyoruz. Aynı zamanda yenilikçi banyo ürünleri ile insanların yaşam kalitesini sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmeyi kendimize hedef olarak belirliyoruz. Bu amaçla uyguladığımız hijyen, kullanım kolaylığı, konfor, alan optimizasyonu, tasarım ve erişilebilirlikten oluşan altı temel madde sayesinde ihtiyaçları karşılayan ürünler geliştiriyoruz.”

Ayrıntılı bilgi için: www.geberit.com.tr


Geberit 
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.