(Şişecam) “Glasstec Fuarı”nda Yenilikçi Ürünlerini Sergileyecek!

Ar-Ge alanında yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği ürünlerde enerji verimliliğini ön plana çıkartan Şişecam, Düsseldorf’ta gerçekleşecek olan Glasstec Fuarı’nda yerini alacak. Şişecam, 20-23 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek fuarda ileri teknolojiye sahip, yenilikçi ürünlerini sergilerken aynı zamanda geliştirdiği etkin ısı yalıtımı ve güneş kontrolü sağlayan yüksek performanslı ürünler hakkında ziyaretçilere bilgi verecek.

Camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek global oyuncu Şişecam, gelişen teknoloji ve artan sürdürülebilirlik ihtiyaçları sayesinde kullanım alanı her geçen gün çoğalan düzcam ürünlerini, 20-23 Eylül tarihleri arasında Düsseldorf’ta düzenlenecek olan Glasstec Fuarı’nda uluslararası katılımcılara sergilemeye hazırlanıyor. Sektörün önde gelen firmalarının ve temsilcilerinin buluşacağı fuarda dört gün boyunca özel tasarımlı standında yenilikçi ürünlerini ziyaretçilerinin beğenisine sunacak Şişecam, ayrıca standında yer alacak özel bir enstalasyon ile ana sponsoru olduğu Birleşmiş Milletler Uluslararası Cam Yılı’na dikkat çekecek.

Ürün çeşitliliğiyle pazarın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler sunan Şişecam, fuarda, ileri teknolojili ürünleri ile ürün geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarındaki uzmanlığını ortaya koyacak. Şişecam ayrıca, enerji tasarrufu, emniyet, güvenlik, gürültü kontrolü sağlayan ve dekorasyona yönelik yeni ve katma değerli ürünleri hakkında da fuar ziyaretçilerine bilgi verecek.

Şişecam’ın Glasstec Fuarı’ndaki standında sergileyeceği ürünlerden biri olan, en yüksek seçiciliğe sahip üç gümüşlü “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 63/29’’ ürünü; doğal gün ışığından ödün vermeden, maksimum güneş kontrolü ve 1,0 W/m²K U değeri ile enerji tasarrufunu en üst noktaya taşıyarak projelerin farklı ihtiyaçlarına çözüm sunuyor.

Yüksek ışık geçirgenliği ve düşük yansıtma özelliğiyle öne çıkan “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 70/40” ile aynı renk ve performansa sahip standart eşleniği “Şişecam Solar Low-E Cam Nötral 70/40” ürünleri, doğal görünümün ön plana çıktığı rezidans, villa ve mağaza vitrin camlarında tercih ediliyor.

Şişecam’ın fuarda sergileyeceği,  1,0 W/m²K U değeri ile mükemmel ısı yalıtımı ve etkin güneş kontrolü sağlayan “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 50/25” ile aynı renk ve performansa sahip standart eşleniği “Şişecam Solar Low-E Cam Nötral 50/25”, düşük iç ve dış yansıtma değeri istenen projeler için çözüm sunuyor.

Kontrollü gün ışığı ve daha etkin güneş kontrolünün ön plana çıktığı sıcak iklim bölgeleri ve çatı ışıklıklarında kullanılmak üzere tasarlanan “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 43/28” fuarın öne çıkan diğer ürünleri arasında yer alacak.

Olağanüstü ısı yalıtımı ve maksimum güneş kontrolü ile “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 40/22” ise, nötr görünümünün yanı sıra kontrollü gün ışığı sağlaması ve 1,0 W/m²K U değeri ile sıcak iklim bölgeleri ve çatı ışıklıklarına uygun çözümler sunması özellikleriyle dikkat çekiyor.

Şişecam’ın fuarda sergileyeceği diğer ürün ise, renksiz cam üzerine yapılan kaplama ile renklendirilen “Şişecam Temperlenebilir Solar Low-E Cam Yeşil 40/28”. Bu ürün, kontrollü gün ışığı ve daha etkin güneş kontrolünün ön plana çıktığı sıcak iklim bölgeleri ve çatı ışıklıklarında tercih ediliyor ve içeriden dışarıya bakıldığında nötr etki devam ederken dışarıdan içeriye bakıldığında cephede yeşil etki yaratıyor.


Şişecam Hakkında
1935 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonu doğrultusunda Türk cam sektörünü kurmak amacıyla temelleri atılan Şişecam, cam ve kimyasallar alanında küresel oyuncudur. Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanlarında faaliyet gösteren tek küresel şirket olan Şişecam, cam ev eşyası alanında en büyük iki, cam ambalaj ve düzcam alanlarında ise en büyük beş global üretici arasında yer almaktadır. Şişecam, dünyanın en büyük üç soda külü üreticisi arasında olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.

Düzcamcam ev eşyasıcam ambalajkimyasallar, otomotiv, cam elyaf, maden, enerji ve geri dönüşüm iş kollarında öncü bir rol üstlenen Şişecam, üretim faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de yürütmektedir.

Yetkin insan kaynağı ve akıllı teknolojilerle ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük 3 üreticisinden biri olma hedefiyle Şişecam, yarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak dijital altyapısını ve kültürünü dönüştürmeye kesintisiz devam etmektedir. 86 yıllık deneyim, 24 Bin çalışan, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satış ağına sahip Şişecam,Küresel Mükemmellik” stratejisi doğrultusunda ve tüm ekosisteminin gelişimini destekleyen kapsayıcı bir yaklaşım ile büyüme yolculuğunu sürdürmektedir. Şişecam, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu ve entegre olarak hayata geçirdiği Care For Next stratejisi ile gezegeni korumak, toplumu güçlendirmek ve yaşamı dönüştürmek için sorumluluk almaktatüm deneyim ve yetkinliklerini her alanda sürdürülebilir gelişim için kullanmaktadır. | www.sisecam.com.tr