(Geberit)’ten Banyolara Alan Kazandıran Çözümler…

Geberit iCon

Her tip banyoya alan kazandıran çözümler geliştiren Geberit; “Varifom”, “iCon”, “ONE”, “Monolith” ve “Option”ın teknolojiyle şekillenen tasarımları ile banyolarda konfor alanı vadediyor.

Minimalist forma sahip “VariForm”, yuvarlak, dikdörtgen, oval ve elips olmak üzere dört temel geometrik formla yer alan lavabolar, seramik yüzeye sahip yapısı sayesinde çizilmeye ve darbeye karşı yüksek koruma sağlıyor. Lavabonun güçlü malzeme yapısı, bakım kolaylığıyla kullanıcılara uzun yıllar sorunsuz kullanım vadediyor. Lavabo dolaplarının tasarımı ile dikkat çeken seri, mat beyaz kaplama, mat antrasit, Amerikan ceviz ve meşe olmak üzere geniş renk alternatifi sunuyor.

“iCon”ın sahip olduğu renk, aksesuar ve lavabo çeşitliliği, özellikle küçük banyolar için ideal seçenek olarak öne çıkıyor. Açık ve kapalı depolama kombinasyonu ile kullanım rahatlığı sunan “iCon”un çekmece içlerinde sifon kesiğinin olmaması, daha fazla depolama alanı ve estetik görünüm sağlıyor. Bunun yanı sıra 155° geniş kapı açıklığına sahip düz boy dolabın kapak açısının bu kadar fazla olması da yine Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor. Boy dolap ve üst dolaplarda gizli pahlı kapağın kolay açılması için bas – aç bağlantı parçasının varlığı da kullanım açısından konfor vadediyor.

Banyolarda daha fazla alan ve esneklik sunan “ONE”,  yatay çıkışlı lavabo özelliği ile Türkiye’de bir ilk oluyor. Lavabo giderinin merkezde bulunmaması da sabun ve su sıçramalarının önüne geçiyor. Serinin yatay çıkışlı sifon sistemi kendi içinde yer alan 10’dan fazla patentli parça bulundurmasıyla hassas çözüm ihtiyacına cevap veriyor. Taş ve mermer görünümlü tezgahlara sahip “ONE”; ısıya, çizilmeye, darbelere, suya ve leke oluşumuna karşı dayanıklılık sağlıyor.

“Monolith”, ortamın yapısal formundan bağımsız kolay montaj imkânıyla her mekânda kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra sisteme entegre koku alma ünitesi, kötü kokuların giderilmesi için en efektif yöntemi sunuyor. Dört farklı tasarım ödülüne sahip “Monolith” rezervuar modülü, 101 cm ve 114 cm olmak üzere yüksekliği farklı iki modeli kullanıcıyla buluşturuyor. Geberit akıllı klozet AquaClean ile kombinasyon sağlayan üç farklı modele sahip modül, estetik görünümüyle de dikkat çekiyor.

Kısılabilir ve manuel olarak etkinleştirilen bir buğu önleme fonksiyonu bulunan “Option”; aydınlatmalı aynalar, parlamayan aydınlatma için LED ışık şeritleri ile donatılarak bulunduğu alanın ihtiyaca göre aydınlatılmasına yardımcı oluyor. Akıllı depolama alanı çözümleri ve kullanışlı bağlantılarıyla kullanıcı ihtiyacı odaklı “Option”, yüksekliği ayarlanabilen cam raflarla daha düzenli bir iç mekân vadediyor. Buzlu cam, şerit kulp görevi görüp parmak izi bırakmazken Option Plus aynalı dolaplar ise ayrıca entegre bir USB bağlantısı sunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.geberit.com.tr


Geberit 
Temelleri 1874 yılında Albert Gebert tarafından atılan Geberit, 1905 yılında ahşap dış kaplamalı ilk rezervuarı çalışır hale getirerek ve 1912 yılında patentini alarak tüm dünyada faaliyet gösteren Geberit Grup, Avrupa’da sıhhi tesisat sektörünün lideri konumundadır. Sıhhi tesisat ve vitrifiye alanlarında, özellikle merkez Avrupa’da hemen hemen tüm ülkelerde sektör lideri olarak varlığını devam ettiren Geberit 4 tanesi denizaşırı ülkelerde olmak üzere 26 üretim tesisine sahiptir. Genel merkezi İsviçre’de, Rapperswil-Jona’da bulunan şirket, yaklaşık 50 ülkede sayıları 12.000’i bulan çalışanıyla 2021 yılında 3,46 milyar CHF ciro elde etmiştir. Geberit hisseleri SIX Swiss Exchange’de işlem görmektedir ve 2012 yılından bu yana SMI’nın (Swiss Market Index) bir parçasıdır.