(Aslı Mimarlık) “Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi” Sergi Lansmanını 9 Eyül’de Gerçekleştirecek!

Aslı Mimarlık, ilk etabını 24 Nisan 2022 tarihinde Finans Şehir Park Kütüphanesi’nde gerçekleştirdiği “Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi” sergisinin ilk etkinliğini hayata geçiriyor. 


“Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi”
Sergi Lansmanı

Tarih: 9 Eylül 2022 Cuma | saat: 15.00 – 18.00
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi, Kadıköy


Çevresine karşı duyarlı, olayları ve durumları irdeleyen, izlenimlerini özgürce ifade edebilen; yapılı çevre üzerine gözlemler yapabilen çocuklar ve yaratıcı zihinleri için düzenlenen atölye çalışmasını belgeleyen sergi lansmanı, 9 Eylül 2022 Cuma günü İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, 15.00 – 18.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Sergi farklı noktalarda ilgililerle buluşmaya devam edecek. 

10 çocuk katılımlı gruplar olarak düzenlenen “Hayalindeki Ev, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi”nde her bir çocuk ayrı bir mimar eşliğinde çalışma gerçekleştirdi. Atölye, masa başında resim çalışması ve resmin hikayesinin anlatımı şeklinde yapıldı. Mimarlar çalışma yaptıkları çocuğun resmettiği hayallerini kaleme dökmelerinde yardımcı oldu, yazmayı bilmeyen yaş grupları için ise kendileri yazılı hale getirdi. Atölye çalışmasında ortaya çıkan resimler Aslı Mimarlık ofisinde modellenerek, mimari üç boyutlu görselleştirmeleri ile tamamlandı. Son olarak, “Hayalindeki Ev” görselleri çocukların adreslerine ulaştırıldı.

This slideshow requires JavaScript.


Aslı Mimarlık
Bir mimarlık ofisi olmanın ötesinde eğitim sürekliliği bulunan ve kendi kontrol sistemini oluşturan bir atölye modeli kurmayı hedefleyen Aslı Mimarlık, kurulduğu 2000 yılından günümüze pek çok farklı alanda projelere imza atmıştır. Kullanıcıların ve yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayan, çevre ile uyumlu, yaşanılabilir, fonksiyonel çözümler tasarlayan firma bugüne kadar Türkiye başta olmak üzere, Rusya, Dubai, Azerbaycan, Libya, Kazakistan, Gürcistan, Suudi Arabistan, Cezayir’de çok sayıda projeye imza atmıştır. Azerbaycan ve Özbekistan’da da ofisleri bulunan Aslı Mimarlık, ulusal ve uluslararası ölçeklerde mimarlık, şehircilik, iç mimarlık alanlarında proje ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.