(Coante) İtalya – Verona Marmomacc Fuarı’na “Ultra” ve “Allure” Serileri ile Katılacak!

Coante, dünyanın en büyük fuarlarından biri olan İtalya – Verona Marmomacc Fuarı’nda bu sene tasarım ve estetiği birleştiren  “Ultra” ve “Allure” ürünleriyle yerini alacak.


56. Marmomacc Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı

Tarih: 27 – 30 Eylül 2022
Yer: Verona / İtalya


Kuvars kompoze plaka sektöründeki ürünleriyle sektörde öne çıkan Coante, 27 – 30 Eylül 2022’de İtalya’nın Verona şehrinde, 56. kez düzenlenecek Marmomacc Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı’na katılıyor. Coante fuarda “Ultra” ve “Allure” serilerini öne çıkarmayı planlıyor.

Coante, “Ultra” serisinin “Storia”, “Lucida”, “Majestic Brown” ve “Thunder” ürünlerini ilk olarak, Amerika’daki sektörel fuarlardan KBIS’te tanıttı. Seri yurt içi lansmanını yaptığı Marble İzmir Fuarı’nda da ilgiyle karşılandı. Sektör için çok önemli bir organizasyonda Türkiye’yi temsil etmekten mutluluk duyduklarını belirten Ermaş Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, “Coante markamız ile katıldığımız bu fuarda da önceki fuarlar gibi yeni nesil ürünlerimizi dünyaya sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu yıl 43 farklı ülkeden katılımcının başvurduğu, 30 binden fazla ziyaretçinin beklendiği Marmomacc Fuarı, sektörün önde gelen sektör profesyonellerinin buluştuğu önemli bir etkinlik. Uluslararası pazara açılan az bulunur bir vitrin, şirketlerin markalarını ve en iyi ürün ve projelerini tanıtmalarına olanak tanıyan, aynı zamanda ziyaretçilerine yönelik etkinlikler ve toplantı fırsatları sunan ayrıcalıklı bir platform. Burada ülkemizi temsil etmek bizim için büyük bir gurur kaynağı. Verona Fuarı’na her yıl katılmaya özen gösteriyoruz. Bu yılki fuardan beklentimiz, yurt dışında aranan bir marka olan Coante ‘nin trendi belirleyen ve büyük talep gören yeni ürünlerinin Avrupa pazarında da öne çıkmasını sağlamak” diye konuştu.

Coante dünya pazarında etkinliğini arttırıyor.

Son yıllarda kuvars esaslı kompoze yüzeylere ilginin arttığını belirten Ercan şöyle konuştu:

“(…) Asıl kullanım alanı olan banyo ve mutfak tezgâhlarında dünya çapında talebi en hızlı büyüyen ürün haline geldi. Özellikle katıldığımız yurt dışı fuarlarda sektörün nabzını tutarak marka stratejimizde güncellemeler yapıyoruz. Bu açıdan Avrupa’nın en önemli fuarlarından biri olan Verona Marmomacc Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı bizim için çok önemli. Sektördeki en genç marka olarak hızlı bir ivme yakaladık. Hedeflediğimiz yurt dışı piyasalarda Kuzey Amerika, Avrupa ve Ortadoğu coğrafyasında önemli distribütör firmalarla işbirliği yaptık. Yurt dışında üstün üretim kabiliyetlerimizin sonucu olan, yüksek teknoloji gerektiren, doğal desenli kuvars yüzeyli ürünlerimize ilginin daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Coante’nin en prestijli serisi olan Ultra serisi geniş bir tüketici kitlesi tarafından tercih ediliyor. Verona’da da büyük ilgi göreceğini düşündüğümüz yeni nesil desenlerin doğadan esinlenerek tekrar hayata döndüğü Ultra serisi, doğal taşların zarafetini mutfak ve banyolarda üstün performans ile sunuyor ve çevre dostu bir anlayışla üretiliyor. Türkiye ve dünya pazarı için ürettiği yenilikçi tasarımlarla piyasaya yön veren Coante’nin, yeni serisiyle fuarda bir kez daha ilgi odağı olacağını düşünüyoruz.”