Global Fotoğraf Yarışması “ColorPro Award 2022” için Başvurular BAŞLADI!

ViewSonic tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Global Fotoğraf Yarışması “ColorPro Award 2022” için başvurular 16 Eylül’ kadar sürecek. Bu sene “Fotoğraf” kategorisine “Dijital Sanat” alt kategorisi de eklenen yarışma, “Atılım” teması altında başvuruları değerlendirecek.


“ColorPro Award 2022”
Yarışma

Başvuru Tarihi: 15 Ağustos 2022 – 16 Eylül 2022
Başvuru Yeri: Çevrim İçi


Fotoğraf türü veya dijital olan bir sanat yoluyla ifade edilmiş ve “Atılım” temasına uygun olan çalışmalar 3 ana kategoride değerlendirilecek. Başvurular, aktarılan genel izlenim-edinilen duygu, özgünlük, yaratıcılık ve hikâye anlatımı ile ışık, pozlama, renk, ton ve uygulama gibi teknik yönler göz önünde bulundurularak derecelendirilecek.

İnsanlara çığır açan anlar yakalamaları için ilham vermek ve onları yeni şeyler denemeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın ortakları olan SHOOTERS, PANTONE®, Capture One, Calibrite ve Shoot The Frame, jüri heyetinin de bir parçası olarak yarışmada söz sahibi olacak.

İnsanların konfor alanlarından çıkmasını istedik.

“ColorPro Award”a dijital sanat başvurularını da dâhil ederek bir atılım gerçekleştirdiklerini ifade eden ViewSonic Türkiye Ülke Müdürü M. Önder Şengür, “Yaratıcılığı olan kişilerin, konfor alanlarından çıkıp keşfedilmemiş olanı keşfetmeleri için harekete geçmesini istedik. Bu keşif yolculuğunda yakalanan çığır açan anların aktarıldığı sanatsal çalışmaları görmek için sabırsızlanıyoruz. Bu sene de ortaklarımızla birlikte bu global yarışmaya ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

ViewSonic ve yarışma ortakları tarafından verilen ödüller, derece alan yaratıcılar için dikkat çekici bir seçkiyi barındırıyor. Yarışmada birincilik ödülünü kazanan fotoğrafçı 5.000 Dolar ve birinci olan dijital sanatçı 4.000 Dolar’ın sahibi olurken, derece alan tüm katılımcılara, yarışma ortakları olan SHOOTERS, PANTONE®, Capture One, Calibrite ve Shoot The Frame tarafından hediyeler dağıtılacak.

Viewsonic ayrıca ünlü fotoğraf sanatçıları Luke Stackpoole, Ron Timehin, Luke Jackson ve Alice Greenfield‘ı atılım gerçekleştirdikleri anlarını paylaşmaları için ağırlayacak.

ColorPro Award 2022 hakkında daha geniş bilgi ve başvuru için: https://www.viewsonic.com/colorpro/event/colorproaward2022 


ViewSonic 
Kaliforniya’da kurulan ViewSonic, dünya çapında lider bir görsel çözüm sağlayıcısı olup, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Yenilikçi ve vizyoner yapısıyla ViewSonic, kendini monitörler, projeksiyon cihazları, dijital tabela, ViewBoard etkileşimli ekranlar ve myViewBoard yazılım ekosistemini içeren kapsamlı donanım ve yazılım çözümleri sağlamaya adamıştır. Görsel ekranlarda 30 yılı aşkın uzmanlığı ile Viewsonic, eğitim, kurumsal, tüketici ve profesyonel pazarlar için yenilikçi ve güvenilir çözümler sunarak ve “Farkı Gör” mottosuyla müşterilerine yardımcı olarak, dünyada güçlü bir konum oluşturmuştur. | www.viewsonic.com