“Gün Işığının Doğası” Sergisi (Galeri Bosfor)da!

Galeri Bosfor, güncel üretimlerle galeri koleksiyonundan parçaları bir araya getirdiği “Gün Işığının Doğası” isimli sergiyi 27 Ağustos’a kadar sanatseverlerle buluşturuyor. Sergi ile yerleştirmedeki esnekliğin kuracağı bilinçli ve tesadüfi ilişkilere dikkat çekiliyor.


“Gün Işığının Doğası”
Sergi

Tarih: 27 Temmuz 2022 – 27 Ağustos 2022
Yer: Galeri Bosfor, Beyoğlu / İstanbul


Galerinin temsil ettiği sanatçılar Burcu Erden, Mithat Şen, Erman Özbaşaran, Olgu Ülkenciler, Ahmet Çerkez, Yasha Butler’ın yanı sıra Işıl Kapu, Gülnihal Yıldız, Nisan Yıldırım, Uğur Daştan ve Ilgın Seymen’in yer aldığı sergi, bir salon sergisi gibi yoğun bir yerleştirmeyle sunuluyor.

Sergide Galeri Koleksiyonundan Orhan Peker, Cihat Burak, Avni Arbaş, Adnan Çoker ve Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun baskı eserleri de bu kalabalık yerleştirmeye arasına ekleniyor. Yoğunluk ve boşluk arasında dinamik bir paslaşma kuran bu yerleştirme ile izleyicilere eserler arasındaki ilişkileri, etkileri keşfetmesi ve kendi yaşam alanları için yerleştirme biçimlerinden ilham alma fırsatı sunuyor.

Galeri Bosfor ve sergi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve gelişmeleri takip etmek için web sitesi ve Instagram sayfası incelenebilir.


Galeri Bosfor
Bosfor, odağına sanat eseri ve sanatçıyı alan, küratöryel ve solo sergilerle özgün örnekler gösteren, güncel sanat üretiminin nabzını tutan ve kendi zamanının tanıklığını üstlenen bir galeridir. Ziyaretçinin nitelikli sanat eserleri gördüğü, ilham aldığı, iyi hissettiği bir mekân olup, etrafında değer yaratmaya ve paydaşlarına da değerli hissettirmeye özen göstermektedir. Öncelikle kendi coğrafyasında bağımsız bir sanat ortamı geliştirmeyi; yaratıcı, zihinsel ve ahlaki değerlerle daha güçlü etkiler yaratmayı hedeflemektedir. Form ve malzeme odağında özgün işler üreterek kendilerine has üsluplarını zaman içinde dönüştürmüş; disiplin ve ahlakla üretimlerini sürdüren sanatçıları temsil etmektedir.