(Kastamonu Entegre) “Vision” Panel Koleksiyonu ile Mekânlara Yeni Dokunuşlar…

Atlas Çam

Kastamonu Entegre’nin, mobilya ve iç mekân tasarımında çok çeşitli uygulamalara olanak tanıyan “Vision” panel koleksiyonunda; ahşap tonları, fantazi desenler ve düz renkler olmak üzere 14 dekor yer alıyor. Serinin yeni dekorları Atlas Çam ve Almond, yaşam alanlarında konfor ve ferahlık arayanlara hitap ediyor.

“Vision” ailesinin ahşap dekorları Garden Meşe ve Bilbao, doğal dokusu ile hemen her tarza uyum sağlarken, canlı renk tonuyla dikkat çeken Belmonte mekânda sıcak bir atmosfer yaratmak isteyenler için sunuluyor. Ascona doğal rengi ve dokusu kadar kolay işlenebilen yapısıyla, Alpine kalıpların dışında dekorasyon çözümlerinde gösterdiği yüksek performansla, özel bir dokuya sahip Navarro ise mutfak, banyo vb. kullanım alanlarındaki yüksek dayanımı ile öne çıkıyor. Kendine has rengiyle dikkat çeken Cabana ve çalışma alanlarına verimlilik katan Argos ise özellikle koyu tonlardan vazgeçmeyenlere hitap ediyor.

Almond

Fantazi dekorlardan Marmol ve Luanda, mermeri ahşabın sıcaklığıyla buluşturuyor. Yumuşak renk tonuyla uygulandığı mekâna ferah bir atmosfer sunan Spring ve düz dekorlardan Costa ise yumuşak renk tonuyla mekânlarda dikkat çekiyor. Ahşap dekor grubunun yeni üyesi Atlas Çam, her mevsim koşuluna kolayca uyum sağlayan çam ağacının güçlü ve estetik dokusunu yaşam alanlarına taşıyor. Yeni düz dekor Almond ise açık ve nötr rengiyle, yaşam alanlarında ferahlık hissi arayanların tercihini oluşturuyor.

Duvardan mobilyaya mekânın her noktasına yenilikçi bir dokunuş sunan Vision dekoratif paneller, tasarımcıların ve dekorasyon meraklılarının hayallerindeki yaşam alanını gerçeğe dönüştürmesine yardımcı oluyor. Mobilya, dekoratif panel, raf ve duvar panelleri, laminat kaplama, folyo, mutfak ve ofis mobilyaları gibi çok çeşitli ürünlere uygulanabilen Vision panel koleksiyonu, estetik görünümü kadar dayanıklı yapısıyla da dikkat çekiyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.kastamonuentegre.com.tr


Kastamonu Entegre
Yüzde yüz yerli sermayeli bir şirket olarak Kastamonu’da üretime başlayan şirket, Türkiye’nin sanayileşme yolunda atılmış cesur adımlarından biri olarak, ağaç bazlı panel sektöründe yarım asrı aşkın süredir kesintisiz üretim yapmaktadır. Yurt içinde Kastamonu, Gebze, Balıkesir, Samsun, Tarsus ve Adana olmak üzere 6 lokasyonda üretim tesisi olan Kastamonu Entegre; sektöründe yurt dışına yatırım yapan ilk şirket olarak Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Rusya, İtalya ve Türkiye yatırımları ile 6 ülkede üretim yapan global bir markaya dönüşmüştür. ABD’de ise odun yongası tedarik ve lojistik süreçlerini yürüttüğü bir şirketi vardır.

Kastamonu Entegre, 20 yılı aşkın süredir devam eden yurt dışı yatırımlarıyla ağaç bazlı panel sektöründe dünyanın en büyük beşinci, Avrupa’nın ise dördüncü büyük üreticisi olmuştur. Ana ürün grupları olan MDF, yonga levha, laminat parke, kapı paneli ürünlerinin her birinde dünyanın en büyük 4 üreticisinden biridir. Dünya laminat parke üretiminin %6’sını tek başına üretmektedir.  %30 pazar payı ile Türkiye’nin sektör lideri olan Kastamonu Entegre; aynı zamanda Çin’den Amerika’ya, Avustralya’dan Kanada’ya altı kıtada 100 ülkeye yaptığı ihracatla her yıl açık ara sektör birincisidir.

1,9 milyar dolarlık cirosu ve üretimdeki gücü, bilgisi ve tecrübesiyle, yurt içi ve yurt dışı üretim tesis ve ofislerinde yaklaşık 7 bin kişiye istihdam sağlamaktadır. Mobilya, dekorasyon ve inşaat sektörünün ihtiyaç duyduğu; MDF ve yonga levha, laminat parke, tezgah ve kapı paneli ürünleri ile toplamda 6,5 milyon m³/yıl ağaç bazlı panel üretim kapasitesine sahip üretim tesislerinde her gün 4.500 konutun yaşam alanlarını oluşturacak hacimde üretim yapılmaktadır. Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) araştırmasında son on yıldır ilk 50 şirket arasındadır. “İtalya’nın En Büyük Türk Yatırımcısı” unvanına sahip olan Kastamonu Entegre, aynı zamanda Rusya’nın en büyük MDF üreticisi ve ihracatçısıdır.

Kastamonu Entegre, Türk Standartlarına uygunluk ve EPD belgesine sahip ürünlerini, müşteri talepleri doğrultusunda; yanmayı geciktirici (FR), neme dayanıklı (MR), FSC sertifikalı, CARB/EPA ve F**** standartlarında üretebiliyor. “Floorpan” ve “Artfloor”, üretimde çevre dostu malzemelerin kullanıldığını ve ürünlerin insan sağlığına zararlı maddeler içermediğini gösteren “Blue Angel (Mavi Melek)” sertifikasına sahip ilk Türk parke markalarıdır.  Doğal dengeyi koruma ve topluma katkı sağlama misyonuyla hareket eden şirket, Türkiye ağaç bazlı panel sektörünün ilk sürdürülebilirlik raporunu hazırlamıştır. Geleceğin teknolojilerini geliştirmek amacıyla kurduğu Teknopark İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde, ürün ve süreç geliştirme, verimlilik artırma, etkin kaynak kullanımı ve ileri malzeme teknolojileri üzerine çalışmaları gerçekleştirmektedir.