“Ankapark: Bir Ankara Dosyası” (GAİN)DE YAYINDA!

Başkentin gündemini meşgul eden tartışmalı Ankapark projesi, GAİN’de yayınlanan “Ankapark: Bir Ankara Dosyası” isimli belgesel ile mercek altına alınıyor.

“Ankapark: Bir Ankara Dosyası” yayın tanıtım metninde şöyle açıklanıyor:

“’Toplam 300 tane dinozora verilen para 4 milyon 200 bin lira. E bir şey değil.’

Atatürk Orman Çiftliği arazisine yüz milyonlarca liralık yatırımla kurulan Ankapark’ın yavaş başlayıp hızlı biten macerasından geriye Melih Gökçek’in bu cümlesi kaldı. Bir de çürümeye bırakılan dinozorlar…

GAİN’de yayına giren ‘Ankapark: Bir Ankara Dosyası’, meslek örgütü temsilcileri, akademisyenler, siyasetçiler ve gazetecilerin görüşlerine başvurarak bu tartışmalı projeyi mercek altına alıyor. Milyonlarca turisti Ankara’ya çekeceği iddiasıyla yapılan park nasıl başladı, nasıl gitti, nasıl bitti sorularına cevap arıyor.”

“Ankapark: Bir Ankara Dosyası” isimli belgesel GAİN platformu üzerinden izlenebilir. GAİN, Google Play ve App Store üzerinden indirilebilir.


GAİN
Yeni nesil dijital içerik ve medya platformu GAİN, istediğiniz zaman, istediğiniz yerden izleyebileceğiniz özgün haber, dizi, film, program, belgesel gibi içerikleri abonelik tabanlı sunan bir yayın hizmetidir. GAİN, “kaliteli zaman, değerli içerik” mottosuyla özel içeriklere, farklı seslere, başka renklere, bağımsız hikâye formatlarına da yer vererek “Şimdi ne izlesem?” sorusuna kaliteli alternatifler sunar.

GAİN’e iOS ve Android için geliştirilen uygulamalar ile tüm mobil aygıtlardan, ayrıca Smart TV’ler ve web’den erişim sağlanabilir. Ücretli ve ücretsiz çok geniş bir içerik kataloğu sunan platformda, özel içerikleri izlemek için abonelik gerekmektedir.